Anasayfa
23 Temmuz 2018 ( 1171 izlenme )
Reklamlar

İYİ PARTİ'DE LİDER DEĞİŞİYOR! MERAL AKŞENER GİDİYOR YERİNE GELECEK İSİM

İYİ Parti olağanüstü kongreye gitme kararı aldı. Olağanüstü kongre 1 ay içerisinde yapılacak.

Koray Aydın, "Cuma gününden beri yapılan toplantının içerisindeyim. 3 temel konuda masalarda 14-15 kişilik gruplar görüşlerini ifade etti. Her masa kendi seçtiklerini bülten haline getirdi. Sunucu eşliğinde hangi konundan ne kadar çok bahsedildiği yüzeysel olarak anlatıldı" dedi.

Aydın, "Eleştiriler de oldu. Seçimden yeni çıkan partinin yüzde 10 ile çıktığını ve devlete karşı, güçlü partiye karşı başarılı olduğunu beyan eden de oldu. Olağanüstü kongre açıklamalarında bulundular" diye konuştu.

ADAY OLACAK İDDİASI

Sosyal medyada birçok kullanıcı, Koray Aydın'ın kongrede aday olacağını iddia etti. Ancak Aydın'dan bu konu hakkında daha net bir açıklama yapılmadı.

@@@


MERAL AKŞENER'İN İSTİFASININ ARDINDAN İYİ PARTİ'DE İKİNCİ KRİZİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Afyon'daki toplantıda bazı üyelerin parti yönetimine yönelik eleştiriler yönelttiğini bazı isimlerin ide partinin seçimlerdeki oy oranını başarı olarak gördüğünü söyledi. Aydın olağanüstü kongre kararıyla ilgili de Akşener'in dışında kimsenin aday olamayacağını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Afyon'daki tartışmaların ardından bir açıklama yaparak çalıştayda 3 temel konuda masalar kurulduğu ve 14-15 kişilik grupların çalışma konularında bültenler hazırladığını ve sunduğunu söyledi.

"ADAY OLMAYI DÜŞÜNEN YOK"

Aydın, çalıştayda bazı isimlerin çeşitli eleştiriler yönelttiğini ancak seçimlerde başarılı sonuç alındığına ilişkin görüşlerin de beyan edildiğini belirtti. Aydın olağanüstü kongre kararıyla ilgili de "Olağanüstü kongre açıklamalarında bulundular. Aday olmayı düşünecek kimse yok. Cesaret edecek, aday olacak başka kişinin olabileceğini düşünmüyorum" diye konuştu.

AKŞENER FARKLI KONUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Aydın'ın aksine olağanüstü kongrede aday olmayacağını açıkladı. Akşener, twitter'dan yaptığı açıklamada aday olacaklara başarı diledi.

BİR AÇIKLAMA DA ÇIRAY'DAN

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray ise Akşener'in kararını açıkladığını; ancak İYİ Parti'de lider arayışı olmadığını delegelerin isterlerse Akşener'i aday gösterebileceğini söyledi. Çıray twitter'dan şunları söyledi:

"Kendisi kararını söyledi. Ancak gerekirse delegeler iradesini ortaya koyar ve Sayın Meral Akşener'i aday gösterir. İYİ Parti'nin ve İYİ Partililerin Meral Akşener dışında bir lider ihtiyacı veya arayışı yoktur."

ANDİCAN: KADROLAR YENİLENECEK

İYİ Parti Grup Başkanı Ahad Andican, kararı sosyal medya hesabından “Meral Akşener parti kadrolarının yenilenmesi ve güven tazelemesi amacıyla başkanlık yetkisini kullanarak seçimli genel kongre kararı aldı” ifadeleri ile duyurdu.

İYİ Parti’nin bir ay içinde kongreye gitmesi bekleniyor.

İnternethaber.com


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir ilahiyatçıdan daha skandal sözler: ‘Camileri genelev yaptılar’ MİLYONLARIN MAAŞINA EK ZAM GELİYOR! Gözaltında ölen Gökhan öğretmen, 1.5 yıl sonra ‘pardon’ denilerek görevine iade edildi BÖYLE HESAPSIZLIK GÖRÜLMEDİ: DEVLET NE ALACAĞINI NE DE BORCUNU BİLİYOR