Anasayfa
22 Ocak 2018 ( 197 izlenme )
Reklamlar

Kalleşler Kilis'e bağlı köyleri Doçkalarla hedef aldı

Afrin'de ciddi bir direnişle karşılaşmayan TSK ilerleyişini sürdürürken sıcak çatışmadan kaçan teröristler sınır illerimizde sivilleri hedef almaya devam ediyor. Dün Kilis ve Reyhanlı'ya roketlerle saldıran PYD/YPG'li teröristler bugün de Kilis'e bağlı köyleri Doçkalarla hedef aldı.


Zeytin Dalı Harekatı’nın başlatıldığı Suriye’nin Afrin bölgesinde TSK ve ÖSO birlikleri ilerleyişini sürdürürken ciddi bir direnişle karşılaşmadı. Sıcak çatışmadan kaçan PYD/YPG’li teröristler Suriye içlerine çekilmeyi sürdürürken sınır hattındaki ilçelerimizde sivilleri hedef alarak roketli saldırılar düzenliyor.

REYHANLI VE KİLİS’E ROKET

Dün PYD/YPG’li teröristler tarafından ateşlenen roketlerin 11’i Hatay’ın Reyhanlı ilçesine 3’ü ise Kilis kent merkezine isabet etti.  Bu kalleş saldırılarda Reyhan’lı da 30’u Türk vatandaşı, 17’si Suriyeli olmak üzere toplam 47 kişi yaralanırken, Suriye vatandaşı bir kişi de hayatını kaybetti. Kilis’e düşen roketler maddi hasara yol açarken bir vatandaş da hafif şekilde yaralandı. Roketli saldırıların yapıldığı PYD/YPG mevzilerinin TSK tarafından hava harekatıyla vurularak imha edildiği duyuruldu.

DÜN ROKET BUGÜN DOÇKA

Reyhanlı ve Kilise dün düzenlenen roketli saldırıların ardından Kilis bugün de  PYD/YPG’li teröristlerin Doçka’lı (tekerlekli ağır makineli tüfek) saldırısını hedefi oldu. Kilis’in Cilovar köyüne YPG’liler tarafından düzenlenen saldırıda Doçka mermisi bazı evlerin kapılarına isabet etti. Saldırı sırasında köylülerin yaşadığı panik saniye saniye görüntülendi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA YOL ÇİFT YÖNLÜ TRAFİĞE KAPATILDI Erdoğan’ın Akrabaları Neden İdam Edildi! Hüsnü Arkan’dan Orhan Gencebay’a sert sözler SON DAKİKA...KAHPE AMERİKA TÜRKİYE'YE RESMEN SAVAŞ AÇTI !