Anasayfa
05 Ağustos 2018 ( 484 izlenme )
Reklamlar

Kapınızın üstüne bu torbayı asarsanız yaz mevsiminde faydasını göreceksiniz İŞTE BU YÜZDEN YAZIN KAPINIZIN ÜSTÜNE PLASTİK TORBA ASMALISINIZ

En sevdiğiniz mevsim olan yaz geldi ancak beraberinde böcekleri de getirdi. Her balkona çıktığınızda sizi rahatsız etmeye devam ediyorlar. Sivrisinekler ve sinekler bu yaz da size rahat vermeyecek. Neyse ki özellikle

sivrisineklerin evinizin yakınlarında bile dolaşmaması için ilginç bir yöntem var. Yöntem işinize yararsa arkadaşlarınıza da önermeyi unutmayın.

Ev yapımı tuzak için fazla malzemeye de ihtiyacınız yok. Malzemeler: Buz torbası, ,Sofra tuzu,Misket limonu suyu, Birkaç bozuk para, Su Bunları bir araya getirdiğinizde sivrisinekler evinizden nefret edecek.

Torbanın içine su doldurun ve kapınızın üstüne asın. Yöntemin işe yaraması için torbanın ışık alması gerekiyor. Bu nedenle güneş gören bir yerde olması şart. Sivrisinek ve sinekler bundan neden nefret ediyor? Çoğu sivrisinek ve sinek kovucu karışımlarda, onların nefret ettiği kokular yer alıyor.

Yöntemin kokuyla alakası yok. Suyun içindeki parlak bozuk paralar sinekleri rahatsız ediyor. Sineklerin göz yapıları özel olduğundan bu tür parlaklıklardan nefret ediyorlar. İnsan gözü ışık kırılmasına karşı dayanıklıyken sivrisinek ve sinekler buna karşı çok zayıflar.Mesela altı gözleri bulunan sinekler dünyayı mozaik görürler. Bozuk paraların yarattığı ışık kırılması onlar için son derece sinir bozucudur ve onları kaçırır.Yöntemi daha önce duymuş ya da denemiş miydiniz? Cevabınız hayır ise kesinlikle denemeniz önerilir. 2018 yazıyı sineksiz ve sivrisineksiz geçirmeleri için yöntemi arkadaşlarınızla paylaşın.

***

B12 azalınca pilimiz bitiyor..Paylaşmayı unutmayın
Yorgunluk ya da halsizlikten yakınıyorsanız, kafanızı bir türlü toparlayamıyor, konsantrasyon zorlukları yaşıyorsanız, uyumanıza rağmen dinlenemiyor, sabahları bitkin uyanıyorsanız, kulak çınlaması, dengesizlik, baş dönmesi gibi sorunlarınız varsa, -daha bitmedi-, depresyon tedavisi görecek kadar hayattan koptuysanız bu tür sorunların B 12 vitamini azlığından kaynaklanabileceği aklınızda olsun.  B12 vitamini kan yapımında da beyin-sinir sistemi fonksiyonlarında da bedene destek takımının adeta “golcüsü”, “iş bitiricisi”, kısacası maçın kaderini tayin edicisidir. Eğer yeteri kadar B12’niz yoksa kan hücrelerinizin oksijen taşıma kapasitesi azalır. Oksijensizlik enerji üretimini azaltacağından yorgun, bitkin düşmek kaçınılmazdır.
B12’niz eksikse beyniniz yeteri kadar asetil kolin üretemez. Dolayısıyla öğrendiklerine odaklanma, öğrenme ve bellek gücünden yeterice yararlanma şansınız azalır.
B12’niz eksikse beyin hücreleriniz uyarı üretme fonksiyonlarını yerine getiremez. Beyninizden çıkan uyarılar kaslarınıza, kaslarınızdan alınan duygular beyninize rahatça iletilemez. Sonuçta dengeniz bozulur, başınız döner, olur olmaz zamanlarda düşmeye başlarsınız. Kas gücünüz ciddi biçimde azalır. Kendinizi adeta pili bitmiş bir oyuncak gibi hareketsiz, isteksiz, beceriksiz bulursunuz.
B12 eksikliği kolay oluşmaz. Kolay oluşmaz, çünkü karaciğerinizdeki B12 dokusu en az iki yıl size yetebilir. İşte bu nedenle, B12 eksikliği çaktırmadan, sessiz ve derinden gelişir.
B12 noksanlığına bağlı unutkanlık/hafıza bozukluğu ya da megolablastik anemi (ya da kansızlık) belirtilerinin başlıcaları, yorgunluk, halsizlik, bitkinlik, el ayak uyuşmaları, karıncalanmaları, kas güçsüzlükleri, denge bozuklukları, baş dönmeleri, odaklanma zorlukları, kafa karmaşası, uyku sorunlarıdır.

SORUN NE?

B12 noksanlığı son yıllarda daha sık görülen bir sorundur. Çünkü hem B12 zengini yiyecekleri daha az yiyoruz (et, tavuk, balık, süt ürünleri) hem de B12 emilimini bozacak ilaçları gereksiz ve sık kullanıyoruz. (antiasitler, reflü ilaçları, antibiyotikler, metformin gibi) Ya da yanlış yere vejetaryenlik peşinde koşuyoruz.
Eğer pilinizin yavaş yavaş zayıflamaya başladığını düşünüyorsanız bir laboratuvara uğrayıp B12 vitamini seviyenizin ölçülmesini isteyin. Laboratuvar raporundaki rakam 500’ün hele hele 300’ün altındaysa pilinizi yeniden şarj etmenizin tek çaresinin B12 takviyesi olduğunu unutmayın.

AKLINIZDA OLSUN

Gülmek kalbe ilaç kadar yararlı
Son 10 yılda yapılan yüzlerce araştırma korku, endişe, kıskançlık, öfke gibi kötü duyguların kalbe bir zehir gibi sızdığını gösterdi.�
Gülmek bu kötü duyguların etkilerini azaltan en güçlü ilaçlardan biri. Gülen, pozitif düşünen insanlarda kalp problemlerine daha seyrek rastlanıyor.

DYT. NİLÜFER BAYRAM

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rockefeller’in İtirafları ' Türkiye'ye Menderes'le el attık, Özal isteklerimiz doğrultusunda kapıları iyice açtı ' Dilipak hangi AKP'liyi vurdu: Metreslerinin giderlerini kamuya mal ediyorlar! BUGÜNE KADAR OKUDUĞUNUZ YAZILARI UNUTUN ! BU BAŞKA OLMUŞ NUR CEMAATİ VE FESLİ'DEN CUMHURBAŞKANINA YÖNELİK ŞOK TEPKİ! BAK SEN ŞU DEDİKLERİNE