Anasayfa
18 Eylül 2018 ( 386 izlenme )
Reklamlar

Karaciğeri temizleyen mutfağınızdan eksik etmemeniz gereken yiyecekler

Karaciğeri temizleyen mutfağınızdan eksik etmemeniz gereken yiyecekler
Vücudumuz için çok önemli bir yere sahip olan karaciğer toksin maddelerin atılmasını sağlar. Ancak karaciğerin de temizlenmesi gerekir. İşte karaciğeri temizleyen besinler…

Soğan ve Sarımsak Günde 2-3 diş çiğ sarımsak yemek veya yemeklere eklemek karaciğeri temizler. Yemeklere lezzet katan bu ikilinin faydaları her gün bir şekilde karşımıza çıkıyor. Soğan ve sarımsağın karaciğere iyi geldiği ve temizleyici özelliklerinin bulundukları belirtiliyor. Tadı çok yoğun geliyorsa toz halinde de tüketebilirsiniz.

Pancar Pancar hem karaciğeri temizler hem de daha iyi çalışmasını sağlar. Salatalara eklemeyi unutmayın.

Enginar Yüksek miktarda antioksidan içeren enginar, karaciğere çok faydalıdır. Özellikle mevsiminde öğle veya akşam yemeğinde tüketilmesi önerilmektedir.

Greyfurt Her gün ufak bir bardak taze greyfurt suyu karaciğere iyi gelir. Ancak bazı ilaçlarla alınmaması gerektiğini unutmayın ve doktorunuza başvurmadan içmeyin.

Limon Antioksidan içeren limon karaciğeri temizler ve karaciğerin enzim üretmesini destekler. Limonu bir sürahi suya ekleyerek elde ettiğiniz limonlu suyu her sabah içmeyi unutmayın.

Ceviz, karaciğerin amonyağı vücuttan atmasını sağlar. Ayrıca kaliteli yağlar içerir ve karaciğeri temizlemeye yardımcıdır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'den Bakan Soylu'ya hodri meydan! Yandaş yazardan Erdoğan'a 'Saddam'lı Afrin uyarısı! Kazdıkça Her Yanından Fışkırdı Tarlanın Değeri Dudakları Uçuklattı CHP millet vekili öyle şeyler anlattıki.. ERDOĞAN israille anlaşmlar yaptı