Anasayfa
27 Ekim 2018 ( 3982 izlenme )
Reklamlar

Karamollaoğlu'ndan Çok Konuşulacak 15 Temmuz İddiası

SP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili de yeni bir iddia ortaya attı. Karamollaoğlu, "15 Temmuz kalkışması ile de mücadele edemediler. İşin içine giremiyorlar çünkü fazla girdikleri zaman kabak başlarında patlıyor. Ciddi manada bu meseleyi ele alırlarsa AK Parti'nin yüzde 70'i içeri girer" dedi. Konuşması bittikten sonra sosyal medya üzerinden kendisine yöneltilen soruları da yanıtlayan Karamollaoğlu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nı (YÖK) eleştirerek, YÖK'ün kaldırılmasını savundu.
'3Y'NİN HİÇBİRİ KALMADI'

AK Parti'nin, iktidara gelirken 3Y (yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele) ile mücadele edeceği sözünü verdiğini hatırlatan Temel Karamollaoğlu, "3Y'nin hiçbirisi kalmadı. Bunlarla mücadele etmedikleri gibi 3'e yenileri eklendi. Ehliyetli insanları saf dışı bırakırsanız ayağınıza kurşun sıkmış olursunuz. Türkiye şu anda ehliyetsiz ve liyakatsız kişiler tarafından yönetiliyor. Bu kadar köprü yaptınız, havaalanı yaptınız, tünel açtınız. Birinin bana fizibilite etüdünü gösterin. 90 yıllık birikimimiz satıldı. 63 milyar dolar gelir elde ettiler. Yüz binlerce insan işsiz kaldı. Nasıl bir yönetim bu? Devlet planlama kurumu var ama sadece istatistik tutuyor. Bir yerde plan var mı ben bu planı nasıl bozarım mantığı var. Bu kadar çelişkilerle donatılmış bir yönetim Türkiye'nin başına hiç gelmedi" diye konuştu.
DHA

@@@
Abdullah Gül'ün köşk doktoru tutuklandı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı döneminde doktoru olan Sedat Caner "FETÖ üyeliği" suçlaması ile tutuklandı.11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 'ün cumhurbaşkanlığı döneminde doktoru olan Sedat Caner " FETÖ üyeliği" suçlaması ile tutuklandı. GAZİ ÜNİVERSİTESİ SORUŞTURMASI Habertürk'ün haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, hafta başında eski Gazi Üniversitesi personeli 19 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti. O isimler arasında

11. cumhurbaşkanı Gül'ün görevde olduğu dönemde yakın doktoru olan Sedat Caner 'in de bulunduğu ortaya çıktı. Caner, savcılık sorgusunun ardından Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği'nde hakim karşısına çıktı. Ankara 1. Sulh Ceza Hakimi Sezer Söylemez, Caner'in "Fetö üyeliği" suçlamasıyla tutuklanmasına karar verdi. SUÇLAMALARI REDDETTİ Savcılık dosyasında Caner'in Fetullah Gülen'in özel doktoru Tuncay Delibaşı ile irtibatlı olduğu, Bank Asya hesabında artış olduğu ve ByLock kullanıcısı olduğuna dair tespitlere yer verildi. Ancak Caner bu suçlamaları reddetti. FETÖ üyesi olmadığını, örgütün haberleşme ağı ByLock'u kullanmadığını savundu. 2012 yılından itibaren gül'ün yakın doktorluğu ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık Müdürlüğü görevini yürüttüğünü söyledi. Caner, Gül'ün görev süresinin dolmasının ardından ise kendi isteği ile Cumhurbaşkanlığı'ndaki işini bıraktığını belirten Caner, Ekim 2016'da Gazi Üniversitesi'ndeki görevinden kanun hükmünde kararname ile ihraç edildiğini kaydetti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Oda tv den çok konuşulacak haber..OSMANLI'ın Gizli C.nsel Sırları SON DAKİKA ! Belediye Başkanı gözaltına alındı İnsan okurken ürperip şok oluyor Türkiye’yi kim satın alıyor? kesinlikle okuyunuz Bu hastalık Varsa Emekli Olabilirsiniz