Anasayfa
16 Şubat 2018 ( 811 izlenme )
Reklamlar

Kemikleri ve eklemleri yeniden doğmuş gibi yapıyor! Eklem ve kemik ağrılarını azaltmak için

Yaşımız ilerledikçe vücudumuz gitgide kötüleşir ve ilk yaşlanma belirtileri ortay çıkmaya başlar. Yaşlandığımızın en yaygın belirtisi çoğu zaman eklem ve kemik ağrıları olur.

Eklem ve kemik ağrıları genellikle ayakta sabit vaziyette ve yürürken tüm vücut ağırlığımızı yüklenen dizlerde hissedilir.

Bu nedenle dizler yaş ilerledikçe yıpranmanın en önemli belirtilerinin ortaya çıktığı yerlerdir. Belli bir zaman sonra esnekliklerini kaybeder böylece günlük işleri idame ettiremeyecek duruma gelir.

Eğer bu durumun üzerine düşmez ve gerekli önlemleri almazsanız zaman içerisinde durum daha kötüye gidebilir ve hareket edemez hale gelebilirsiniz.

Bu nedenle dizlerinizdeki acıyı azaltacak, eklemlerinizin ve kemiklerinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olacak doğal tarifler bulup uygulayabilirsiniz. Bu konuda etkili bir tarif ise kırmızıbiber ve sirke kullanarak hazırlanan ev yapımı tariftir.

Gerekli Malzemeler:

2 çorba kırmızıbiber (Kapsasin maddesi açısından zengin olan kırmızıbiber, ağrılı bölgeye etki ederek ağrıları azaltmakla kalmayıp besin içerikleri nedeniyle de gelecekteki ağrıların engellenmesini sağlayacaktır.)

Bir bardak elma sirkesi
1-2 cm rendelenmiş zencefil kökü

Hazırlanışı

Elma sirkesini bir kaba koyun, rendelenmiş zencefili ve kırmızıbiberi ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve bir macun elde edin.

Elinizdeki bu karışımı ağrıyan bölgelere günde iki kez uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ardından uygulama yaptığınız bölgeyi durulayın.

Düzenli olarak uygulayacağınız bu tarif sayesinde eklem ve kemik ağrıları azalacak ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşacaksınız.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Menderes'in makatına cop soktular aynısını Erdoğan'a ve bize yapacaklardı" Erdoğan ile Trump Kulisi Ortalığı Karıştıracak! SURİYE İLE İP KOPTU!.. BAKANLIKTAN AÇIK UYARI!.. “Oğlum bak git” videosundaki çocuk Habertürk'e konuştu