Anasayfa
01 Ağustos 2018 ( 657 izlenme )
Reklamlar

Köpek adamın bacağını yaladı, sonrası korkunç!

Köpek adamın bacağını yaladı, sonrası korkunç!

ABD'de yaşayan Greg Manteufel, köpeği bacağını yaladıktan sonra hayatı tehdit eden bir enfeksiyonun tetiklemesi sonucunda kollarını ve bacaklarını kaybetti, burnu çürüdü.

Köpek adamın bacağını yaladı, sonrası korkunç!
Uzmanlar, kapnocytophaga canimorsus bakterisinin sağlıklı kediler ve köpeklerin tükürüklerinde bulunduğunu, ancak bağışıklık sistemi baskılanmış insanlarda enfeksiyona yol açabileceğini kaydetti
 
Greg Manteufel, köpeği bacağını yaladıktan sonra hayatı tehdit eden bir enfeksiyonun tetiklemesi sonucunda kollarını ve bacaklarını kaybetti. 

İngiliz gazete Daily Mail'de yer alan habere göre; ABD'nin Wisconsin eyaletinde yaşayan 48 yaşındaki Greg Manteufel, hayatını karartan bir olayla karşı karşıya kaldı. 
 
HEM KOLLARI HEM BACAKLARI KESİLDİ
 
Manteufel, geçen ay ateş, kusma ve ishal gibi grip benzeri belirtiler yaşamaya başladı. Kollarında ve bacaklarında da çürükler meydana gelince soluğu acil serviste aldı.
 
Talihsiz adamda kapnocytophaga canimorsus adı verilen bakterinin kan enfeksiyonuna sebep olduğu belirtildi. 
 

 
Uzmanlar, kapnocytophaga canimorsus bakterisinin sağlıklı kediler ve köpeklerin tükürüklerinde bulunduğunu, ancak bağışıklık sistemi baskılanmış insanlarda enfeksiyona yol açabileceğini kaydetti. 
 
Köpeğinin bacağını yalaması sonucu bu hale gelen Greg Manteufel'in kolları ve bacakları kesildi. Üstelik burnu da çürüyen talihsiz adamın burnundan da operasyon geçireceği açıklandı.
 
BAKTERİLER İNSANLARA YALAMA YA DA ISIRIKLARLA BULAŞABİLİR
 
Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH)'ne göre; kapnocytophaga canimorsus adı verilen bakteri, sağlıklı köpeklerin ve kedilerin tükürüğünde bulunuyor.
 
Japonya'da 2014'te yapılan bir araştırma, bu bakterilerin köpeklerin yüzde 69'unda, kedilerin de yüzde 54'ünde bulunduğunu ortaya koydu. Bakteriler insanlara ısırık ya da yalama yoluyla bulaşabiliyor. 
 
Yapılan açıklamaya göre; çoğu insan, bu bakterilerle enfekte olsa bile herhangi bir semptom görülmeden hayatına devam ediyor. Fransa'da yapılmış 2003 tarihli bir çalışmaya göre ise; bağışıklık sistemi zayıf olan bireylerde bu bakteriler ağır hastalıklara sebep olabiliyor.


GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Orhan Uğuroğlu, AKP’nin seçim hilesini yazdı...Şok olacaksınız!.. Hollanda'dan skandal Türkiye açıklaması! Bu Mektup Sizlere Mektubunuz Var.. Sevgili Evlatlarım; Beni bıraktığınız yerdeyim. Ah ulan Rezza ... olay kadın yazdı