Anasayfa
20 Aralık 2017 ( 860 izlenme )
Reklamlar

Korkunç Sok itiraf mezhep savaşı çıkaracaktık

İstanbul'da Cemevi önünde keşif yapan 2 IŞİD'li terörist yakalandı

İstanbul'da Cemevi önünde gözlük kamerayla keşif yaparken yakalanan 2 IŞİD'li terörsitten şok itiraflar. Teröristler "Mezhep çatışması çıkaracaktık" dedi

Ümraniye'deki Anadolu Bilim, Kültür ve Cem Vakfı ile Kazım Karabekir Cemevinin etrafını keşfe çıkan 2 IŞİD'li Türk, yakalandı. Teröristler, mezhep çatışması çıkaracağını itiraf etti.

Suriye ve Irak'ta yaşadığı kayıpların ardından dağılma sürecine giren ve elde kalan militanlarını provakasyon amaçlı eylemler yapmak üzere geldikleri ülkelere gönderdiği istihbarat kaynaklarınca tespit edilen terör örgütü IŞİD şüphelisi iki kişi, İstanbul Ümraniye'de saldırı öncesi keşif yaparken yakalandı.

GÖZLÜK KAMERAYLA KEŞİF YAPIYORLARDI

Gözlerine taktıkları gözlük kamerayla Ümraniye'de bulunan Anadolu Bilim, Kültür ve Cem Vakfı ile Kazım Karabekir Cemevi'nin etrafını kayda alarak keşif çalışması yapan Türk vatandaşı iki kişi gözaltına alınıp tutuklandı. Emniyette sorgulanan iki şüphelinin amacının mezhep çatışması çıkarma amaçlı bombalı saldırı olduğu tespit edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ekipleri geçtiğimiz Ekim ayı başında gelen bir istihbaratla H.Ç ve Z.K. isimli iki şüpheliyi takibe aldı. Ümraniye'de bulunan Kazım Karabekir Cemevi etrafında kapalı havaya rağmen gözlerinde bulunan gözlüklerle dolaştıkları ihbarı alınarak takibe alınan iki şüphelinin bir gün sonra 9 Ekim günü bu kez Anadolu Bilim, Kültür ve Cem Vakfı etrafında aynı gözlüklerle dolaştıkları tespit edildi. Hareketleriyle cemevi çalışanlarının da dikkatini çeken iki şüpheli, Anadolu Bilim, Kültür ve Cem Vakfı önünde aynı gün etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.


Yurt gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Halkı polisle karşı karşıya getirmek istiyorlar' Namık Kemal Zeybek: "Kuran'da namaz yok namazı zerdüştlerden aldık" II. Abdülhamid'in torunu Orhan Osmanoğlu: Erdoğan'ın başına gelenler, "ÇOK DİKKAT ETMEMİZ LAZIM" Yandastan Aynı gemide degiliz diyenlere lağım faresi benzetmesi.. Bizimle aynı “gemide” seyahat eden lağım fareleri ise Türkiye´ye destek açıklamaları çoğaldıkça çıldıracak gibiler...