Anasayfa
31 Temmuz 2018 ( 1185 izlenme )
Reklamlar

Kral Selman'dan Veliaht Selman'a uyarı

Kral Selman'dan Veliaht Selman'a uyarı

Suudi Kralı Selman’ın, veliaht prens oğlunu Filistin politikası konusunda uyardıktan sonra Trump'a “Doğu Kudüs, Filistin'in başkenti olarak yer almazsa senin planını destekleyemeyiz” dediği iddia edildi.


ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in sözde başkenti olarak tanımasından ve büyükelçiliğini Tel Aviv’den işgal altındaki kente taşımasından sonra bölge kan gölüne dönmüştü. Trump ve İsrail’in kanlı planına en büyük desteği veren isimlerden biri olan Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın babası Kral Selman bin Abdülaziz el-Suud tarafından “Çok hızlı gidiyorsun, biraz yavaş ol.” diye uyarıldığı öne sürüldü.

ABBAS’A GÜVENCE VERDİ

Bu iddianın ardından başka bir çarpıcı gelişme yaşandı. Reuters’in haberine göre, Suudi Kralı Selman'ın Trump’a “Yüzyılın anlaşmasını” kastederek “Doğu Kudüs Filistin'in başkenti olarak yer almazsa bu planı destekleyemeyiz.” dediği iddia edildi. Selman'ın Filistinli mültecilerin geri dönüş hakkını da savunduğu ileri sürüldü. Kararını ABD'den üst düzey yetkililere bildiren Kral Selman, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve diğer Arap liderlere de bu yönde güvence verdi.

'KARARLARI O VERMİYOR'

Habere göre Riyad'daki üst düzey bir Arap diplomat, son aylarda ortalarda görünmeyen Veliaht Prens Selman’ın dış politika işlerinden el çektirildiğini belirterek, “Suudi Arabistan'da artık bu konuda karar mercii Veliaht Prens Muhammed değil, Kral Selman. ABD'nin hatası, bir ülkenin diğer tüm ülkelere ödün vermeleri için baskı yapabileceğini düşünmek oldu. Ama bu konuda baskı sökmez.” dedi.Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ne İnce ile ne Kılıçdaroğlu ile ne Akşener ile Erdoğan’ı yenemezsiniz! Utandıran problemi çözüyormuş 100 Yaşında Ölenlere ”Genç Öldü’ Diyorlar! En Az 120 Yıl Yaşıyorlar! Yıllarca aksi müşterisiyle uğraştı... Arkasından büyük bir sır çıktı