Anasayfa
12 Ekim 2018 ( 81 izlenme )
Reklamlar

KULLANICILAR DİKKAT BUGÜN MUTLAKA DEĞİŞTİRİN YOKSA ....

KULLANICILAR DİKKAT BUGÜN MUTLAKA DEĞİŞTİRİN YOKSA ....




Popülaritesi ve kullanıcı sayısı arttıkça güvenliği de sorgulanan Instagram'da yeni bir özellik geldi. Çift faktörlü kimlik doğrulaması özelliği, kullanıcıları güvenlik risklerine karşı koruma altına alıyor. Bu ayarı değiştirerek, hesabınızı güvenli hale getirebilirsiniz. Peki, bu ayar nasıl yapılıyor?

En popüler sosyal medya platformu Instagram'a yeni bir özellik getirildi. Son zamanlarda pek çok güvenlik açığı bulunan uygulamanın bu yeni özelliği ile hesabınızı güvenli bir hale



SİM KARTINIZ BAŞKASININ ELİNE GEÇSE BİLE HESABINIZA GİRİŞ YAPAMAYACAK

Son geliştirme ile bu özelliği kullanırken SMS beklemek zorunda kalmayacaksınız. İki faktörlü kimlik doğrulaması seçeneğine tıkladığınızda önünüze kimlik doğrulama uygulaması adı altında bir madde çıkacak. Bunu seçtiğinizde ise telefonunuzda bu kodu sağlayabilecek bir uygulamanın olup olmadığı kontrol edilecek. Eğer yoksa indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Uygulamayı indirdikten sonra hesabınıza girmek için gereken doğrulama kodu bu uygulama üzerinden sağlanacak.

Uygulamanın amacı herhangi bir şekilde SIM kartınız başka birinin eline geçerse hesaplarınızın kötüye kullanılmasını önlemek. Yani uygulamayı indirdiğiniz andan itibaren SIM kartınızın başkasının elinde olması da hesabınıza girmek için yeterli olmayacak.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Öğrenci otobüsü sel sularına kapıldı! 18 kişi hayatını kaybetti Kuşatma Başladı! Dünyanın gözü orada Ya Emine Hanım başını açacak, ya Erdoğan adaylığı düşünmeyecek" Gezi olayları sırasında ''Camide içki içtiler'' demişti terfi etti!