Anasayfa
09 Ekim 2018 ( 8853 izlenme )
Reklamlar

Meğer Çok Yanlış Biliyormuşuz!

MEĞERSE ÇOK YANLIŞ BİLİYORMUŞUZ! EĞER PREZERVATİF KULLANARAK S*KS YAPARSANIZ... 

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar Prezervatif kullanmamanın bir tercih değil zorunluluk olduğunun farkında mıyız? Özellikle çok eşlilikte cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmanın en önemli yolu prezervatif kullanmak. 

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar sadece kendimizi değil partnerimizi de tehlikeye atacak ve ölümcül sonuçlar ile bitebilecek kadar tehlikeli. Uzmanlar en sık görülen cinsel yolla bulaşan hastalıkları şöyle sıralıyor
 

SOĞUKLUĞU Bu hastalıklara kısaca bakacak olursak, bunlardan ilki ve en sık görünenlerden biri Gonore yani halk arasında bilinen adıyla bel soğukluğudur. Akıntıya neden olduğu gibi idrar yaparken de yanma yapabilir. Her iki eş beraber tedavi edilmelidir. 

FRENGİ Tüm vücudu etkileyen tehlikeli bir hastalık. Erken fark edilmesı tedavisi için çok önemli. Tedavi edilmemesi durumunda sinir sistemini etkileyebilir. Körlük ve sağırlığa kadar yol açabilir. Anneden bebeğe geçebilir. 

HERPES SİMPLEKS VİRÜSÜ Herpes Simpleks Virüsü, erkek ve kadında cinsel organlarda uçuk yapabilir. Bebek doğarken anneden çocuğa bulaşabilir. 

HPV HPV ( İnsan Papilloma Virüsü ), tedavi edilmezse kadında rahim ağzı kanserine sebep olabilir. 

KLAMİDYA İdrar yaparken yanma ve akıntı yapabilir. Hamilelerde düşük veya ölü doğuma sebep olabilir. 

TRİCOMANAS VAGINALIS Tricomanas Vaginalis, bol ve kötü kokulu bir akıntı yapar. Tedavisi kolaydır. Bunun haricinde HIV, Hepatit ( sarılık ) virüsleri ve daha birçok bakteri, parazit ve virüs de cinsel yolla bulaşabilir. 

Bu etkenler tehlikeli, her zaman belirti vermeyen ama çoğu tedavi edilebilir hastalıklardır. 

Bu yüzden bu hastalıkların tanısını koymak çok önemlidir. Şu anda ülkemize cinsel yolla bulaşan etkenlerin en sık görülen 9 tanesine aynı anda bakabilen bir test yapılmaya başlanmıştır. 

Adı “Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Multipleks PCR” testidir. 

Tek bir akıntı veya idrar örneği ile cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanısını koyan en değerli testtir. 

Kaynak: habertempo

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uçak düştü! Bakan hayatını kaybetti Sadece 2 Malzemeyle Yatağınız Tertemiz Görünecek Erdoğan'a itaat etmek farzdır' diyen Rektör Taşaltın'a AKP'den sert tepki Şok Mesajlar böyle ortaya çıktı! Ermeni doğudan Yunan batıdan girerse..