Mehmet METİNER'in AKP'de FETÖ İTİRAFI Ortaya Çıktı...

1960 izlenme14 Ocak 2018
Reklamlar
AKP'li Metiner, darbe girişiminin ardından bile AKP içinde FETÖ'cüleri koruyanlar olduğunu söyledi. 

Metiner, FETÖ ile mücadelede ihbarın yeterli kanıt olduğunu söyleyerek cadı avını itiraf etti.

AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Habertürk ekranlarında Ece Üner moderatörlüğünde yayınlanan Enine Boyuna programına katıldı.

Programda çarpıcı açıklamalar yapan Metiner, AKP içinde bazı kişilerin 15 Temmuz'un ardından bile bazı FETÖ'cü kişilere sahip çıktığını söyledi ve ilginç bir örnek anlattı.


FETÖCÜ POLİSİ KİM KORUDU?

Mehmet Metiner, 15 Temmuz gecesi Ermniyet Genel Müdürlüğü deposunda görevli polislere, darbeye karşı mücadele eden polislere silah verilmemesi ve askerlerin gelmesi halinde direnmeden silahların teslim edilmesi talimatı verdiğini söylediği Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanı Kemal Pelit'in kimin döneminde göreve getirildiğinin sorgulanması ve hesabının sorulması gerektiğini söyledi. 
Metiner, Kemal Pelit'e 15 Temmuz darbe gecesinin ardından bile AKP içinden sahip çıkmaya çalışanlar olduğunu söyledi ve, "Kim onu o göreve getirdi, kim korumaya çalıştı. Bizim de millet adına bunun hesabını sormamız lazım" dedi.

"YAKINIM DİYE KİMSE ATANMAMALI"


FETÖ'cülerin kadrolaşmasından AKP'nin sorumluluğu olduğunu kabul eden Metiner, "Ahbap çavuş ilişkileri ile devlet yönetilmez. 'Benim arkadaşımdır', 'ben güveniyorum', 'benim kardeşimdir'.. Senin kadeşin darbecilerin başıysa hesabını vereceksin" diyerek kardeşi darbe girişiminin kilit ismi olduğu gerekçesi ile tutuklanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin de hesap vermesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: ABC

https://sarizeybekhaber.com/meger-metiner-feto-nun-siyasi-ayagini-aciklamis

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aşı skandalı: 40 öğrenci hastaneye kaldırıldı! Korkunç kaza Eşini tornavida ile yaralayan sanık hakim karşısına çıktı TÜRKİYE ÖZGÜR DİYEN İLHAN ŞEŞEN GEREKÇESİNİ DE AÇIKLADI Gülse Birsel'den duvara çerçeveletmelik yazı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Gülse Birsel: Bu ülke, tarihinin en büyük ahlaki çöküşünü yaşıyor