Anasayfa
28 Ekim 2018 ( 358 izlenme )
Reklamlar

Mehmetçiğin Uyku Tulumları Hileli ve Sahte İddiası

Bu arada yeterliliği bulunmadığı iddia edilen mevcut uyku tulumlarının sahte raporlarlaaskeriyeye teslim edildiği yönünde şok bir iddia ortaya atıldı.

Dün akşam saatlerinde Tunceli kırsalında terörle mücadele çalışması esnasında hava sıcaklığının-5 dereceye düşmesi üzerine iki Mehmetçiğin donarak şehit düşmesi sonrası şok bir iddia ortaya atıldı.

EKSİ 40 DERECEYE DAYANMASI GEREKİRKEN, EKSİ 5 DERECEDE NEDEN ŞEHİT VERDİK?

Emekli bir asker ve Yolsuzlukla Mücadele Derneği kurucu başkanı siyasetçi Tevfik Diker, Mehmetçiğe teslim edilen ve -40 dereceye kadar askeri koruyacak şekilde olması gerekenuyku tulumlarının, askeri alım şartnamesine uymadığı ve ‘sahte’ olduğu yönünde kendisine ulaşan çok ciddi bir iddiayı gündeme taşıdı.

ŞARTNAMEYİ YÜZDE 30 KARŞILIYOR, HİLELİDİR, SAVCILIK DERHAL EL KOYMALIDIR

İki askerin şehit düştüğü vakada görüntülenen uyku tulumlarının kaybedilmemesi ve bilirkişi incelemesi için korumaya alınmasını isteyerek Tunceli’deki askeri ve sivil savcıları göreve davet eden Tevfik Diker, askeri ihalelere giren Murat Uz isimli tedarikçi bir vatandaştan kendisine ulaşan şu mesajı paylaştı:

Selamlar -40 dereceye dayanıklı uyku tulumuihalesine girdim. 650 bin TL’lik ihale firmamızda kaldı. Sözleşmeyi yaptık. 15 bin adet uyku tulumunu Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edecektim. 

Aylarca uğraşmamıza rağmen şartnamede istenilen uygunluk sağlanamadı. Daha önce bu ihale ile ilgili uyku tulumu kumaşını yaparak teslim edildiğini çeşitli araştırmalar yaparak ön çalışma yaptık. 

Şartnamenin tüm değerlerini sağlayacak kumaşı temin etmeden işe başlamadım. Kumaş hariç tüm kullanılan malzemeler temin edildi. Test sonuçları alındı. Sadece kumaş ile ilgili şartnamenin sağlanması gerekiyordu. Çeşitli yerlerde. 

Numune yaptırdık son çalışmalarda yüzde 70 civarında şartname sağlandı. Şartnamenin tamamen yüzde yüz sağlanması imkanı olmadığı anlaşıldı. Geçen senelerde teslim edilen uyku tulumu numunesini mühürlü olarak teslim ettiler. En son bu numuneyi yetkili test laboratuvarında test yaptırdım. Şartnameyi yüzde otuz sağladı. Sonuç, teslim edilen uyku tulumları sahtedir.

SAHTE RAPORLAR İLE TESLİM EDİLİYOR

Konuya dair kendilerinin de taraf olduğu bir davanın halen Ankara’da görülmeye devam ettiğini kaydeden Murat Uz isimli vatandaş, Tevfik Diker’e gönderdiği mesajında, devamla şu ifadelere yer verdi: “Bu uyku tulumları şartnamede -40 dereceye kadar askeri koruyacak şekilde ihale edildi. 

Maalesef TSK’ya sahte raporlar ile yıllarca teslim ediliyor. Soygun yapılmaktadır. Şimdi soruyorum askerlerimiz donarak şehit olmuştur. Sahte uyku tulumları orduya teslim ediliyor. 

Şu an uyku tulumları -40 derecede askerimizi koruyacak özellikte değildir. Çok acil soruşturma açılarak teslim alınan uyku tulumları incelensin. Hepsi sahtedir. Uyarıyorum. Genelkurmay Tedarik Komutanlığı’ndaki yetkili paşalar daha bu olayın üzerine gitmeyecek misiniz?

Kaynak
Haber ayyıldız

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

NASA uzmanı Türkiye'yi u-yardı 12 yaşındaki ortaokul öğrencisini kaçırıp t.c.v.z etti Gelinini çırılçıplak halde başka biriyle basan kayınpeder Bu yazıyı yazan adamı kalbinden öpüyorum ❤