Anasayfa
01 Mart 2018 ( 2647 izlenme )
Reklamlar

MHP'YE RET!.. İTTİFAKTA İLK ÇATLAK!.

MHP: EMEKLİLİLER GEÇİNEMİYOR

AKP: EMEKLİLERİN DURUMU İYİ

2019 seçimleri için AKP ve MHP’nin yaptığı “Cumhur ittifakı” ilk çatlağı Meclis’te verdi.
 MHP'nin ''Emeklilerin sorunlarının araştırılarak çözüm yollarının bulunması'' konusunda verdiği Meclis araştırma önergesi, AKP oyları ile reddedildi. 

MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek, Meclis'te önerge vererek emeklililerin mali durumlarının iyileştirilmesini istedi ve ''Asgari ücretin altında maaş alan emekli var'' dedi. Baki Şimşek;
 
"BU MAAŞLA EMEKLİ GEÇİNEMEZ"

 ‘'600 lira maaş alan emekli var. Asgari ücretin altındaki ücretle insanlar hayatlarını sürdüremez. 2016'da emekli olan, 2017 yılında emekli olandan daha yüksek maaş alıyor'' diye konuştu.

"EMEKLİ HACİZLE KARŞI KARŞIYA"

Şimşek, ‘'Emekli hastanede bir tahlil yaptırsa bütçesi sarsılıyor. Elektrik, doğal gaz, telefon faturasını nasıl ödeyeceğinin hesabını yapıyor. Emeklilerin birçoğu hacizle karşı karşıya” dedi. 

"MHP ÖNERGESİ AKP OYLARIYLA REDDEDİLDİ"

AKP'li Salim Uslu ise Türkiye'de 12 milyon 221 bin emekli olduğunu belirterek, durumlarının iyileştirildiğini savundu.

AKP'li Uslu'nun sözlerine CHP Kocaeli milletvekili Haydar Akar, “Sen herkesi milletvekili emeklisi zannediyorsun galiba” sözleri ile tepki gösterdi. 

MHP'nin önergesi AKP'lilerin oyları ile reddedildi.

Kaynak: Sözcü
☆☆☆

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN ÜRKÜTÜCÜ RAPOR!..

BAKANLIK: 385.178 ARAÇ ÇALINTI-KAYIP!..

BAKANLIK: 106.740 SİLAH ÇALINTI-KAYIP!..

İçişleri Bakanlığı’nın 2017 yıla ilişkin faaliyet raporunda 106.740 silah, çalıntı-kayıp olarak kayıtlara geçti.

İçişleri Bakanlığı 80 sayfalık 2017 faaliyet raporunu yayımladı. Rapora göre, 2017 yılında 2 milyon 198.774
kişinin araç tescil, silah ruhsat, ehliyet ve kurum kimliği belgelerini kaybetmesi nedeniyle kayıt oluşturuldu. 385.178 çalıntı-kayıp araç kayıtlara geçerken, 1 milyon 147.000 kişi araç plakasının çalıntı-kayıp olduğu gerekçesiyle başvurdu.

106.740 SİLAH KAYIP

Raporda çarpıcı bir rakam ise çalıntı ve kayıp olduğu belirtilen silahlara dair oldu. Buna göre 106.740 vatandaşa ait silah kayıp.

KAMU GÖREVLİLERİNE SORUŞTURMA İZNİ YOK

2017’de ön inceleme ve inceleme-araştırma faaliyetleri kapsamında 155 kamu görevlisi için soruşturma izni verildiği, 226 kamu görevlisi için ise soruşturma izni verilmediği, 145 kamu görevlisi için de kısmen soruşturma izni verildiği kaydedildi.

Raporda, bakanlığın ve bağlı kurumların zayıflıkları ise şöyle ifade edildi:

"NİTELİKLİ PERSONEL AZ, ALT YAPI YETERSİZ"

“Bürokratik ve geleneksel bir yapıya sahip olması, bakanlığın güvenlikle ilgili faaliyetlerinin diğer faaliyet alanlarının önüne geçmesi, özlük hakları nedeniyle nitelikli personel yetersizliği, merkez birimlerinin fiziksel altyapısının, çalışma koşulları bakımından yetersiz olması, personelin, stratejik planlama ve yönetim konusunu henüz içselleştirememiş olması, bakanlığın, bazı faaliyetlerini yeterli düzeyde kamuoyuna tanıtamıyor olması, bakanlık ile diğer kurumlar arasında yetki ve görev çakışmaları olması.”

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil'den; ''Uyarmadı Demeyin'' ! 20 bin paylaşım alan yazı. Eylül ayı enflasyonu yüzde 6,3 - Son 15 Yılın rekorunu kırıldı: Yüzde 24.52 'Türkiye Altınlarını İngiltere'ye Rehin Verdi' Akp O Teklifi Sakladı İşleme Koymadı Bunu’da Halk’tan Gizlediler