Anasayfa
24 Aralık 2017 ( 2428 izlenme )
Reklamlar

MUHARREM İNCE KONUŞTU... AKP'DE PEK FENA AKIL KARIŞTI!.

İNCE: DÜNYAYA ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI ÜZERİNDEN REST ÇEKTİK, DOĞRU, PEKİ NEDEN ATATÜRK ÜZERİNDE ORTAK PAYDA KURMUYORSUNUZ!

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 

İnce, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı'na “hak ettiği cevabı hep birlikte verdiklerini” belirterek, “Peki vatanı kurtaran Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet Paşa üzerinde neden uzlaşamıyoruz?” diye sordu.

İnce’nin açıklamaları şöyle:

1-Şanlı Medine müdafaasının kahraman kumandanı, kutsal emanetleri korumak için mücadele eden Fahrettin Paşa'ya yapılan saygısızlığa karşı birleştik, kahraman kumandanımıza ahlaksızca saldıran Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı'na hak ettiği cevabı hep birlikte verdik.

2- Bizim ilk kıblemiz olan Kudüs konusunda anlaştık, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti olarak tanıma ve Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararına karşı birleştik, direnç gösterdik.

3- Peki vatanı kurtaran Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet Paşa üzerinde neden uzlaşamıyoruz?

4- Kutsal emanetleri korumak için Niğde'ye taşıyan, Lozan'da kutsal emanetleri isteyen Lord Curzon'a “kutsal konuların siyasi görüşmelere konu yapılamayacağını” söyleyen İsmet Paşa üzerinde neden uzlaşamıyoruz?

5- Türkiye'nin bu zor günlerinde senin sebep olduğun zorlukları aşmak istiyorsan, tarihle kavga etmeyi bırak, kahramanlarımıza saygısızlık etmeyi bırak, germe, yapma etme, yazıktır, günahtır.

Kaynak: sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

NASA DUYURDU! KORKUNÇ TEHLİKE YAKLAŞIYOR 360 Bin Kişiden Biri de Siz Olabilirsiniz! 'Yazmak zorundayım, ben affetmiyorum' Milliyet yazarı Gökçer Tahincioğlu, af tartışmaları üzerine hırsızlar tarafından bebeğinin yanında vahşice öldürülen ablasını yazdı. Meteoroloji Uyardı.12 il donacak