Anasayfa
02 Ekim 2018 ( 1310 izlenme )
Reklamlar

Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlerin cezası belli oldu

Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlerin cezası belli oldu
FETÖ'nün medya yapılanmasında karar açıklandı. Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa verilen ağırlaştırılmış hapis cezası onandı!

Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlerin cezası belli oldu
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, FETÖ'nün medya yapılanmasının "darbe çağrışımı" davasında, Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa yerel mahkemece "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarının onanmasına karar verdi.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nce büyük salonda yapılan duruşmada, sanıkların son sözlerinin sorulmasının ardından karar açıklandı.

2. Ceza Dairesi, tutuksuz sanık Mehmet Altan ile tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül'ün, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nce "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına karşı yaptıkları istinaf başvurularının esastan reddine karar verdi.

Anayasayı ihlal suçu
Daire, tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül'ün bu hallerinin devamına hükmetti.
Ceza dairesinin kararıyla, tüm sanıklar hakkında ilk derece mahkemesince "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları onanmış oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

“AMERİKA’DAKİ ‘HOKKABAZ’ ÖYLE İSTİYOR DİYE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN SONU GELMEZ!” Ahmet Hakan’dan flaş iddia! ‘Her an Türkiye’ye getirilebilir’ Ceviz Ve Kabuğundaki Gizli Mucizeler Bugün seçim olsa ne olurdu? İşte son anket ve usta gazeteci Can Ataklı'nın yorumu