Anasayfa
09 Ağustos 2018 ( 2203 izlenme )
Reklamlar

NECDET ÖZEL REST ÇEKMİŞ,YARGILANIRSAM ELİMDE Kİ BELGELERİ AÇIKLARIM.

CHP’nin, ordudaki Cemaat yapılanmasını önlemediği ve Balyoz davasındaki tutumu nedeniyle, eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in ünvanı ve tüm sosyal haklarının elinden alınması için kanun tasarısı vereceğini açıklamasının ardından Özel’e yönelik tepkiler artıyor.

Ergenekon davası sürecinde emrindeki subayların tutuklanmasına tepki gösterip istifa eden eski Donanma Komutanlarından Oramiral Nusret Güner, dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i eleştirerek, “Necdet Paşa kendini kurtarmaya çalışıyor. Ama bu komutan mutlaka yargılanmalı bunun sonunda beraette edebilir” dedi.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk‘e konuşan Nusret Güner, “Ben niye direndim bu kadar? Kendisini Donanma Komutanı olarak bu örgütlenmelere karşı hep uyardım. Şimdi Necdet Paşa olanlar için ‘yüreğim yanıyor’ diyor. Asıl benim yüreğim yanıyor, gerçekleri söylememe rağmen dikkate alınmayıp bu günlere gelindiği için” ifadelerini kullandı.

Emekli Oramiral Nusret Güner kaybedilenleri şöyle sıraladı:

1– Türk Ordusu’nun bin yıllık disiplini ortadan kalktı.
2- Türkiye bölgesel güç olma niteliğini yitirdi.
3- Türk Savunma Sanayii’ne darbe vuruldu.
4- TSK personeli dibine kadar siyasete girdi.

“Necdet Özel, zor bir dönemde Genelkurmay Başkanlığı yaptı. Görevden ayrılırken o dönemin bir dava konusu olacağını da biliyordu” diyen Saygı Öztürk, “Bu nedenle davalara da hazırlıklı… Yakın çevresine, ‘Çağrılırsam bildiklerimi cumhuriyet savcısına belgeleriyle anlatacağım’ diyor” iddiasında bulundu
***

Nagehan Alçı'dan Ahmet Hakan'a: Türk basın tarihinin gördüğü en kötü insan, muhbir, gammazcı!

Cumhurbaşkanı'na ve iktidara yaranmak için her şeyi yapıyor"

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a sert sözlerle, isim vermeden yüklendi. Alçı, "En yakınlarını sırf kişisel çıkarları için sırtından bıçakladı" dediği Hakan için "Türk basın tarihi çok sayıda kötü insan görmüştür ama bu derecesinin daha önce geldiğini sanmıyorum" ifadesini kullandı.

Alçı'nın "Çoktan madara olmuş bir muhbirin portresi" başlığıyla (2 Haziran 2018) yayımlanan yazısının Hakan ile ilgili bölümü şöyle:  

AK Partililerden CHP’lilere, MHP’lilerden HDP’lilere toplumdaki herkesin müşterek nefretini kazanmış bir insan düşünün. 80 milyon içinde hiç kimse ona güvenmiyor ve sözlerine inanmıyor. Çünkü dara düşünce herkesi yarı yolda bırakmış, zor durumdakilere acımasızca tekme vurmuş. Yeri gelmiş şahsi menfaatleri için en yakınlarını ve hayatında sadece iyilik gördüğü dostlarını sırtından hançerlemiş, en samimi arkadaşlarına bile kasten kötülük yapmış. Kötülük yapmakla ve kötü insan olmakla gurur duyan bu patolojik şahsiyet utanmadan hâlâ, tüm Türkiye’ye defalarca madara olduğu halde ahkâm kesiyor.

Rüzgâr nereden eserse....

5 sene önce bugünlerde ortalık yangın yeri iken Gezi’ye katılan gençlere övgüler yağdırıyordu, ama şimdi zayıf durumda oldukları için Gezicilerle dalga geçiyor, onları aşağılıyor. 3 sene önce bugünlerde HDP ve Selahattin Demirtaş’a sırf Erdoğan devrilsin diye destek veriyor, HDP propagandası yapıyordu, ama şimdi hapishanedeki Demirtaş’a ve HDP’ye vurdukça vuruyor. HDP’li Barış Atay’ı sırf kişisel nedenlerden gözaltına aldırtmak için kasten ihbarcılık yazısı yazıyor ve amacına ulaşıp Atay’ı yaka paça içeri attırınca da yalandan “Ben böyle istemiyordum”minvalinde şeyler söylüyor.

27 Ağustos 2015 tarihindeki yazısında Tayyip Erdoğan’a açıkça “Hırsız”diye hakaret ediyor. Erdoğan’ın “Çalıyorum ama çalışıyorum” dediği yalanını söylüyor. Erdoğan’ı destekleyenlere “Hırsız goygoycuları” diyor, ama şimdi Cumhurbaşkanı’na ve iktidara yaranmak için her şeyi yapıyor. İktidar mensuplarına “Emrinizdeyim” diye haberler gönderip diğer yandan da “Ya kazanırsa” hesabıyla Muharrem İnce’ye yanaşıyor. Kaybettiği gün İnce’ye ilk tekmeyi atacak kişi yine kendisi... Ancak beni esas rahatsız eden tüm bunlardan başka bir nokta, zira onun omurgasızlığını ve kötücüllüğünü herkes biliyor. Bence bunlardan da vahimi, ona sadece iyilik yapmış olanları, en yakınlarını sırf kişisel çıkarları için sırtından bıçaklamış olması.

Evet, 28 Şubat soruşturmasıyla ilgili hükümete yakın medyada çıkan haberlerin köşesinden reklamını dahi yaptı bu insan. İçinde tutuklanacaklar listesi olan bu haberleri normalleştirdi, yaygınlaştırdı. Korktuğu savcı ve polislerin hoşuna gitsin diye eski patronu Aydın Doğan’a, en yakın çalışma arkadaşlarına ve daha başka birçok kişiye böyle bir kazık atabildi. Muhbirlikten ve gammazcılıktan başka bir şey değildir bunun adı. Üstelik bu yazıdan sonra görüntüyü kurtarmak için “Aman ben böyle bir operasyonu da doğru bulmuyorum. Bunu da belirteyim” gibi bir toparlama yazısı bile yazmadı. Oysa daha 3 ay öncesine kadar Aydın Doğan’ın önünde düğmelerini ilikleyen sanki ondan başkası değildi. Kendi hesabınca önce zeminini hazırladığı tutuklamaları bekliyor, sonra da Barış Atay olayında olduğu gibi “Doğru bulmuyorum” diye yalandan bir yazı yazacak.

Türk basın tarihi çok sayıda kötü insan görmüştür ama bu derecesinin daha önce geldiğini sanmıyorum.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan-Mısıroğlu ilişkisinde 42 yıllık sır Sarayda Gizli kaçış tüneli var mı ? İşte O Soru Ve Cevabı ! Kılıçdaroğlu, kendisine kurşun fırlatan kişiyi bir şartla affetti Son dakika: Bunu yapan yandı, aylıklarının tamamı kesilecek