Anasayfa
10 Aralık 2017 ( 1469 izlenme )
Reklamlar

Netanyahu’dan Erdoğan’a küstah yanıt Netanyahu katili haddini aştı

    Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamaların ardından İsrail Başbakanı Netanyahu'dan yanıt geldi.

Fransa’nın başkenti Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile bir araya gelen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “İran’ı ve Gazze’deki ‘teröristleri’ destekleyen Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’ndan ders almayacağını” söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararının ardından bölgede tansiyon yükselirken, Netanyahu açıklamalarda bulundu. Netanyahu, İsrail’in kağıt üstünde resmi olarak ilişkisi olmayan birçok ülkeyle temasta olduğunu söylerken, “Mahmud Abbas’la oturup barış müzakeresi yapmamızı öneriyorum. Daha basit bir şey yok” dedi.

Netanyahu, İran’ın Suriye’de kara, hava ve deniz üsleri kurmaya çalıştığını ve buradan İsrail’e saldırmayı hedeflediğini söylerken, “Buna tolere etmeyeceğiz” dedi.

TEHDİTKAR AÇIKLAMA

Fransa’nın başkenti Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya gelen Netanyahu, “Filistinliler Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğunu ne kadar çabuk kabul ederse barış o kadar çabuk gelir” diyerek tehditkar açıklamalarda bulundu.

Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı da açıklamalarda bulundu. Macron, İsrail’in bölgedeki yeni yerleşkelerin inşaatının durdurulmasının barış için önemli bir jest olacağını söylerken, Netanyahu’ya ABD’nin Kudüs kararından duyduğu memnuniyetsizliği aktardığını vurguladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yandaş savar Yeliz Koray yine ezber bozdu yandaş yazardan ilğinç iddia 'Ak troller maaşlarını kumarhane ve genelevlerden alıyor' Milyonları sevindirecek! Bunu yapana 1602 TL maaş Bu Özel Karışımı Suya Koyun, Ve Sabah İçin! Hayatınız Değişsin!