Anasayfa
13 Mart 2018 ( 2689 izlenme )
Reklamlar

NUR CEMAATİ VE FESLİ'DEN CUMHURBAŞKANINA YÖNELİK ŞOK TEPKİ! BAK SEN ŞU DEDİKLERİNE

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "İslam'ın güncellenmesi" açıklaması belli çevreleri harekete geçirdi.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "İslam'ın güncellenmesi" açıklaması belli çevreleri harekete geçirdi. Nur Cemaati'nin önde gelen isimlerinden Profesör Doktor Ahmet Akgündüz, Erdoğan'a meydan okudu, "haddinizi aşarak Şer'i meselelerde fikir beyan etmeyin" dedi. 42 yıllık dostu olan Kadir Mısıroğlu da Erdoğan'a "Muhabbette freni olmayanın varacağı yer ‘Put’çuluktur" uyarısı yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına belli çevrelerin tepkisi sürüyor. 

Erdoğan'a en sert tepki de Nur Cemaati'nin önde gelen isimlerinden Profesör Doktor Ahmet Akgündüz'den geldi. 

Sosyal medya hesabından sert bir açıklama yapan Akgündüz, Erdoğan'a sert sözlerle hedef aldı, "Muhterem Cumhurbaşkanım. Haddinizi aşarak Şer’î meselelerde fikir beyan etmeyiniz. Zira ne müctehid ve ne de fıkıhçısınız. Ehil olmadığınız konularda ve hele de şer’î konularda görüş beyân etmeniz tamamen şahsınızı felâkete sürükleyebilir." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ameliyat sonrası hastanede ziyaret ettiği Kadir Mısıroğlu da "güncelleme" açıklamasına tepki gösteren isimler arasında yer aldı. Erdoğan’ı, sözleri ve fiilleriyle Allah düşmanlarını sevindirmekle itham eden Mısıroğlu, "Muhabbette freni olmayanın varacağı yer ‘Put’çuluktur." ifadelerini kullandı. 

8 Şubat'ta "Suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüt faaliyeti çerçevesinde nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik" suçlarından tutuklanan Alpaslan Kuytul'un başkanı olduğu Furkan Vakfı'nın internet sitesinden de Erdoğan'a tepki içeren bir video yayınlandı. 

Kuytul'un eski bir konuşmasını paylaşan vakıf yöneticileri, Erdoğan'a açıklamasına karşı müslümanları uyanık olmaya çağırdı.

ulusal.com.tr

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Her Şeyi Anlattı ÇOK UMUTLANMAYIN; PARAN VAR İSE HESAP SORULMUYOR' Stephen Hawking’den : Sıradan insanların sonu gelecek 'Bizim işler tıkırında ama aynı gemideyiz'