Anasayfa
28 Temmuz 2018 ( 586 izlenme )
Reklamlar

Nutella Hakkında Bilmediğiniz Şeyler!

Nutella hakkında bilmediğiniz şeyler!
1- Dünya Nutella Günü 2007’de İtalya’da iki blog yazarı Nutella aşklarını onun için bir kutlama günü yaratarak gösterdiler. Dolayısıyla her Şubat’ın 5’i Nutella yeme, Nutella içeren tariflerle tatlılar hazırlama ve nutella paylaşma günü.
2- Şampiyonların Kahvaltısı Guiness rekorlarına göre 2005’de Almanya’da düzenlenen Nutella’nın 40. yaşı kutlamaları şu ana kadar ki en büyük kahvaltı toplanması oldu. 27,854 insan nutella ile kahvaltı yapmak için Gelsenkirchen’de bir araya geldi.
3- Kapış Kapış Gidiyor Dünyada her 2,5 saniyede bir Nutella satılıyor. İstatistiklere göre dünyada her 8 saniyede bir doğum oluyor, hesabı siz yapın.
4- Dünyanın Her Yerinde 75 ülkede birden satışta olması bir yana, her yıl satılan Nutella kavanozları bir araya getirilse 1000 futbol sahası kadar alan kaplıyor.
5- Hayranları Çok 2009’da, Nutella sayfası Barack Obama ve Coca Cola’nın ardından Facebook’da en çok hayrana sahip sayfa oldu. Şu sıralar üst sıralardaki yerini kaybetse de, 17 milyon hayrana sahip.
6- Her Şeyin Başı Hitler ve Napolyon 1806’da Napolyon savaşta öne geçmek adına İngiltere’nin ekonomisini durdurmak istedi. Bunu tüm dünyada çikolata ticaretini durdurarak sağlamaya çalıştı ve çikolata fiyatları fırladı. Turin’deki çikolotacılar ise bu duruma çikolatanın içine fındık parçaları koyarak karşılık vermeye çalıştı. Dolayısıyla gandiya isimli yeni bir çikolata türü ortaya çıktı.

7- Nutella’nın Gerçek Yüzü Çikolata ve fındığın birleşiminin ismi olan gandiya eski bir İtalyan komedyen Gianduja’dan gelir. Piedmont’da yanında bir deposuyla eşek üzerinde gezen bir köylüydü. Söylenenlere göre deposunda şarap taşırdı ama aslında çikolata taşıyordu. Nutella ilk çıktığı zamanlarda Giaduja’nın maskesi ve yüzü reklam olarak kullanılıyordu.
8- Bedava Reklam Nutella İtalya’da o kadar popüler hale geldi ki, bir dönem marketler elinde ekmekle gelen her çocuğun ekmeğine bedava Nutella sürüyordu. Neden bu kadar bağımlı olduğumuza şaşırmamamız gerek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

98 yıllık Resmi Gazete kapandı CUMHUR İTTİFAKI SONRASI CHP'NİN KAYBEDECEĞİ İLLER OZAN ARİF BAHÇELİYE SERT ÇAKTI YİNE YAHU BU KADAR KEPAZELİK OLUR MU? Yandaşlardan DEVLET BAHÇELİ için çok konuşulacak iddialar ..