Anasayfa
15 Ekim 2018 ( 420 izlenme )
Reklamlar

ÖĞRENCİLERE KÖTÜ HABER !

ÖĞRENCİLERE KÖTÜ HABER !

Okullarda yaz tatili kalkıyor mu?
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitimin geleceğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Okulların yıl boyu açık olması gerektiğini savunan Selçuk, tatil sürelerinin de değişmesi gerektiğine dikkat çekti. 

Selçuk'un açıklamalarından önümüzdeki dönemde uygulamaya konulacağı anlaşılan husus şöyle: Okulların takvimi “tarım toplumuna göre düzenlenmiş” ama bilgi toplumuna geçilen dönemde bu yetersiz. Okullar yıl boyu açık olmalı. Her eğitim bölgesi için ayrı bir takvim oluşturulmalı. En fazla 10 haftalık eğitim süresinden sonra 2 ya da 3 haftalık bir tatil olmak üzere 40 haftalık bir eğitim öğretim faaliyeti olmalı. Ancak ülke genelinde Ağustos ayının son iki haftası ve Eylül ayının ilk haftası ortak tatil olmalı. Yıl boyu açık eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin uzun tatillerde öğrendiklerini unutması da azaltılacak. MEB konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kalın'dan flaş tepki! Yeni darbe çağrısı yapılıyor Şok iddia.. Darbe girişiminin bilgisi Saray'a 14 Temmuz’da verildi Bir Dönem Cesur Filmlerin Yıldızıydı, Artık Darülaceze'de! Müthiş haber...Kansere karşı tedavi geliştirdi...Hemde Nine'sinin formülüyle...Paylaşalım lütfen...