Anasayfa
10 Aralık 2017 ( 1046 izlenme )
Reklamlar

OKULDA SKANDAL ETKİNLİK!

Küçükçekmece Atakent mahallesindeki Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda öğrencilere kına kıyafeti, gelinlik ve damatlık giydirilerek, öğretmenler tarafından para takıldı.

Küçükçekmece Atakent mahallesindeki Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda öğrencilere kına kıyafeti, gelinlik ve damatlık giydirilerek, öğretmenler tarafından para takıldı. Okula çocuğunu almaya giden bir veli ise gördüğü manzaraya isyan etti. Veli, “Biz kesinlikle böyle şeylere karşıyız. Çocukların kafasına bu yaşta evliliği sokmuş oluyorlar. Zaten şimdi erken yaşta evlilikler var. Bunlar iyice onaylanmış gibi oluyor. Çocuklar okulda birbirine ‘evleneceğim kız, evleneceğim erkek’ diye bakmaya başlar” diye konuştu.

Okuldaki skandal etkinliğin, Sosyal Bilgiler dersi kapsamında ‘geleneklerimiz, göreneklerimiz’konusu işlenirken düzenlendiği ortaya çıktı. 


Etkinliğe tepki gösteren veli, gazetemize değerlendirmelerde bulundu: “Arada bir çocuğumu görmeye okula giderim. O gün yine okula gittim. Baktım yöresel kıyafet, gelinlik, kınalık, damatlık, giydirilmiş öğrenciler var. Ne olduğunu sordum. Sosyal Bilgiler’de gelenek, göreneklerimiz konusu işleniyormuş. Kitaplarında da bunlar yazıyor. Gelin sandalyede oturuyor damat başında, öğretmenlerden para takanlar oldu. Yani resmen orada bir evlilik töreni kutlanıyormuş gibi bir hava vardı. Sadece kendi çocuğum için değil tüm çocuklar kötü etkilenir diye endişe ediyorum. Konumuz geleneklerimiz göreneklerimiz olabilir ama o konuyu işlemek zorunda değiller. Yöresel yemeklerimiz, halk oyunlarımız var mesela... O manzara karşısında dehşete düştüm. WhatsApp grubundan da bu resimler paylaşılınca daha fazla sinirlendim. Bunun gösterisi olmaz, olacak şey değil. Tarif edersin, başka türlü anlatırsın ama tutup giydirirsen bu çocuklar birbirine evlenme teklifini bu yaşta eder.”

kaynak:cumhuriyet


MİLLİ PİYANGO BİLETLERİNDE BÜYÜK SAHTECİLİK!..


"KAŞELERE DİKKAT!.. "

Vatandaşlar yılbaşı çekilişinde 61 milyon liralık büyük ikramiyenin hayalini kurarken, İzmir’de bazı Milli Piyango bayilerinin Nimet Abla gibi ünlü bayilerin kaşelerini bastırarak bilet sattıkları ortaya çıktı.

Milli Piyango İdaresi tarafından yılbaşı çekilişindeki büyük ikramiye 61 milyon lira olarak belirlenirken, vatandaşlar büyük ikramiyenin hayalini kurmaya başladı. 

Yeni Asır'ın haberine göre, bazı işgüzar piyango bayilerinin sattığı biletlerin üzerine ünlü bayilerin kaşelerini bastığı ortaya çıktı. 

Yapılanın çok yanlış olduğunu vurgulayan İzmir Bayiler Başkanı Paşa Çakmak;

"BİLET GERÇEK, KAŞE SAHTE"

"Burada sahte bilet satılması söz konusu değildir. Ancak ne yazık ki kaşe oyunuyla insanların hayalleriyle oynuyorlar. Sırf vatandaş daha çok bilet satın alsın diye Nimet Abla kaşesi bastırıyorlar." 

"BİLETİNİZDE BULUNDUĞUNUZ ŞEHRİN KAŞESİ OLSUN"

"Bilet gerçek ve kaşenin hiçbir etkisi yok. Daha fazla para kazanma hırsı nedeniyle böyle bir oyuna başvuruyorlar. Bu durum kabul edilemez. Vatandaşlar bu konuda çok dikkatli olsun. Sadece bulundukları şehre ait piyango biletlerini alsınlar" dedi." dedi 

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

116 Yaşındaki Kadına Sağlığını Ve Ömrünü Neye Borçlu Olduğu Soruldu – Verdiği Cevap Duyanları Şaşırttı Soner Yalçın Gıda terörünü yazdı...Bize Zehir yediriyorlar Yeniçağ yazarı Arslan Bulut, Erdoğan ve Gül’ün AKP’yi kurmadan önce ABD,İsrail ve İngiltere ile yaptıkları görüşme iddialarını yazdı. Bu yazı çok ses getirir: Türkiye'de en çok tüketilen ürün Karaciğer Düşmanı çıktı