Anasayfa
21 Şubat 2018 ( 164 izlenme )
Reklamlar

OKULLARDA CEMAAT AÇILIMI BÜYÜYOR!..

VAKIFLAR YAYILIYOR

Birçok farklı tarikatla işbirliği yapan Milli Eğitim Bakanlığı, şimdi de Nur Cemaati’nin “Yazıcılar” kolundan Hayrat Vakfı ile protokol imzaladı.

 MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında dini vakıf, okullarda yönetici, öğretmen ve öğrencilere yönelik seminer, panel, konferans, kurs ve tanıtım faaliyetleri gerçekleştirecek. 

SERTİFİKA VERİYOR

 Said Nursi’nin vekili olarak tanımladıkları Ahmet Husrev Altınbaşak tarafından kurulan Hayrat Vakfı’nın protokol öncesinde de farklı illerdeki okullarda 5 yaşındaki çocuklardan başlayarak her düzeyde dini eğitimler verdiği, yarışmalar düzenlediği, AKP’li yöneticiler ve milli eğitim müdürlerinin katılımıyla sertifikalar dağıttığı ortaya çıktı.

Bakanlık duyurdu

Protokol kapsamında “Osmanlı Türkçesi dersi ile değerler eğitimi konularında farkındalık oluşturmak, önemini kavratmak, millî ve manevi değerlerimize katkı” sağlanmasının amaçlandığı belirtildi. 

MİLLİ EĞİTİM DESTEĞİNDE

Vakıf 2014’ten itibaren aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’in de yer aldığı 50 şehirde önce halk eğitim merkezlerinde sonra da devlet okullarında ve barolarda Osmanlıca kursu adı altında dini eğitimler, kurslar, yaz okulları, yarışmalar, ödül törenleri düzenledi. 

Valiler ve il milli eğitim müdürlerini sıkça ziyaret ederek görüşmeler gerçekleştiren Nurcu vakfın kurslarını eski eğitim bakanı Nabi Avcı da Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da ziyaret etti.

Kaynak: Cumhuriyet

İTTİFAK DÖKÜLDÜ... ŞART ÜSTÜNE İKİ ŞART!..

DESTİCİ: "HAZİNE YARDIMI YAPILSIN, BARAJ SORUNU OLMASIN"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti ile MHP'nin ittifak çalışmalarına ilişkin, "BBP, ittifakın yanındadır. İnşallah BBP de bu ittifakın içinde yer alacaktır" dedi.


"İTTİFAKIN İÇİNDE YER ALACAĞIZ"

BBP'nin bu ittifakı çok değerli bulduğunu ve önemsediğini vurgulayan Destici, "BBP ittifakın yanındadır. İnşallah görüşmelerimiz olumlu bir şekilde seyretmektedir. BBP de bu ittifakın içinde yer alacaktır" diye konuştu.

"HAZİNE YARDIMI YAPILSIN, BARAJ SORUNU OLMASIN"


Destici, ittifakın toplam oyu barajı geçtiği anda ittifaka katılan bütün partilerin barajı geçmiş olacağını ifade ederek, aynısının Hazine yardımı için de uygulanmasını arzu ettiklerini kaydetti.

'GÖNÜL İTTİFAKI OLACAK'

"Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile ittifak konusunda nasıl bir mesajlaşmanız oldu?" sorusunu Destici, Saadet Partisi'nin de bu ittifakın içinde yer almasını ciddi anlamda arzu ettiklerini söyleyerek yanıt verdi.

Destici, "Önerdim. Her fırsatta öneriyorum. Daha zamanımız var. İnşallah Saadet Partimiz de bu ittifaka katılır ve ittifak bu şekilde tamamlanmış olur" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik
http://bilgeturkhaber.com/destici-insallah-bbp-de-bu-ittifakin-icinde-yer-alacak#


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koynunda besle yılanı sokar işte böyle Koynunda Beslediği Yılan Tarafından Sokuldu ! Şok iddia: Erdoğan’ın yardımcıları o iki isim olacak Fruktoz Nedir Fruktozun Zararları Neler? Değeri 100 bin lira yıllık 100 liraya kiralanabilecek