Anasayfa
10 Ağustos 2018 ( 689 izlenme )
Reklamlar

Okunması gereken harika bir yazı Bir adam eşine “bu akşam yemeğe çıkalım mı”? Diyo

Bir adam eşine “bu akşam yemeğe çıkalım mı”? Diyor.

Eşi ise şöyle cevap veriyor, “Hayır, bu akşam benim yerime git başka bir kadını yemeğe götür…”

Düşünün, kadın “Hayır ben seninle yemeğe çıkmayacağım, başka bir kadınla git.” diyor.

Adam şaşırıyor ve diyor ki “Ben seni yemeğe çıkaracağım, sense bana başka bir kadınla gitmemi söylüyorsun! ? ” Ben bu kadar mezhebi geniş bir adamıyım ki ! Sen bana hangi kadından söz ediyorsun?!”

Eşi, “Annen…” diyor.

Böyle bir anı düşünün. Böyle bir anı hayal edebiliyor musunuz? “Ben bu gün yemek teklifini reddediyorum. Yemeğe lütfen annenle git. Uzun zamandır anneni görmeye gitmedin, onunla vakit geçirmedin, yemek yemedin, bu yüzden annenle git”

Adamın adeta kanı donuyor. Karısının bu inceliği karşısında duyduğu minnet ve muhabbet dolu bir sesle “Ne kadar iyisin, Böyle düşündüğün için Allah senden razı olsun.” Diyor.

Sonra da hemen Annesini arıyor; “Anne hazırlan gelip seni arabayla alacağım, beraber dışarıda yemek yiyeceğiz, sonra da beraber biraz yürürüz”

Annesi duyduklarına inanamıyor! Hayretle “ Gerçekten mi” diyor.

Adam “Evet anne bu akşam yemeği beraber yiyeceğiz. Hadi ben geliyorum…”Bir saat kadar sonra birlikte bir restorandalar. Kadın o kadar sevinçli ki… Bu akşam onun için sanki bir rüya gibiydi… Nerede ya da ne yedikleri önemli değildi. Sokakta bir kaldırımda bile oturup yemek yeseler onun için hiç fark etmeyecekti.

Onun için önemli olan şey, oğlunun onunla beraber olması, ona karşı bu kadar sevecen davranmasıydı. Eşiyle çocuklarıyla ve işiyle meşgul olmasına rağmen oğlu annesini unutmamıştı.

Oğluyla beraber geçirdikleri bu akşam onun için hayatının en güzel akşamı olmuştu. Eve dönerlerken oğlu annesine dedi ki “ Anneciğim mutlumusun? Bu yemek ve yürüyüş seni memnun etimi ?”

Annesi “evet çok, çok güzeldi, Allah senden razı olsun” dedi.

Oğlu, İnşallah bunu tekrar yapacağım diyecekti ki. Annesi sözünü kesti “ Hayır İnşallah bir dahaki sefere ben seni davet edeceğim.”

Aradan uzun bir zaman geçmişti. Adam çok meşguldü. Bir türlü bir araya gelemediler ve bir süre sonra anne vefat etti.

Oğlu çok üzgündü. Bir zaman sonra, annesini yemeğe götürüşünün tam bir sene sonrası, aynı gün için gittikleri restorandan iki kişilik bir yemek daveti aldı.

Karısı ile birlikte daha önce annesiyle yemek yedikleri aynı restorana gittiler. Yiyecekleri yemeğin hesabı çok önceden ödenmişti. Adam merakla sordu .”Biz kimin davetlisiyiz?” Kendisine bir mektup verdiler, merakla açtı. Mektupta şöyle yazıyordu.

“ Sevgili oğlum…

Allah senden razı olsun. Beni buraya yemeğe getirdiğin akşam seni aynı yere davet edeceğime söz vermiştim. Ama sen o kadar meşguldün ki bunu yapabileceğim müsait bir zamanını yakalayamadım. İşte şimdi verdiğim bu sözü tutuyor seni ve değerli eşini yemeğe davet ediyorum. Allah sizden razı olsun”.
***

Pek Çok Kişinin Yaşadığı 10 Hastalığa Mucize Doğal Yöntemler

Halk arasında faydası tartışılmaz doğal sağlık yöntemlerini sizin için derledik.Hepsi basit malzemeler ile kolayca yapabileceğiniz, her rahatsızlığa deva çok etkili yöntemler bunlar…Mide bulantısı, öksürük, girip, nezle… Astım, nefes darlığı, burun tıkanMide bulantısı, öksürük, girip, nezle… Astım, nefes darlığı, burun tıkanıklığı… Hepsi için tamamen doğal ve etkili tariflerimiz var.

1- Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin : Bal ve zencefil : Her evde zencefilin bulunması gerekmektedir.Çünkü kış aylarında mutfağın başköşesinde duran balın içerisine koyulmadan tüketilmez.Zencefil ve bal karıştırıldığında ortaya çıkan formülü tükettiğiniz taktirde hasta olmaktan son anda kurtulabilirsiniz.Bal bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Balı tarçın ya da karabiber ile de tüketebilirsiniz. Hepsi en doğal yöntemlerden biridir.

2- En İnatçı Öksürüğü Bile Kesmek İçin :Siyah turp ve bal : Evde hazırlayabileceğiniz kolay yöntemlerden biridir. Özellikle öksürüğe karşı oldukça etkilidir. Hazırlanış: Siyah turpun ucunu ve kök kısmını minik kesin. Turpun içini bal ile doldurun. Bir bardak ya da turpun yüksekte durması için dar ağızlı bir kaseye koyarak turpun balın içinden süzülmesini sağlayın.Turpun sulanması sonucu ortaya çıkan suyla birlikte bardağa süzülen balı “şifa olsun” diye içebilirsiniz.

3- Vücudu Mikroplardan Arındırmak İçin :Ballı, biraz da limonlu su : Sabah uyandıktan sonra yada gün içinde hafif tok hafif aç olduğunuz zamanda bir bardak suyun içerisine ekleyeceğiniz bal ve limon sayesinde vücudunuzdaki mikroplardan kurtulabilirsiniz. Mikroplardan arındırmakla kalmayıp bütün enerjinizi yerine getirir .

4- Kan Şekerini Dengelemek İçin :Mısır püskülü çayı : Mısır sapı ve püskülleri çayını tükettiğinizde kan şekerinizi ve bağışıklık sistemini dengeleyecektir. Yaparken bazı kriterlere uymalısınız; Püskülleri suyun içine atıp kaynatmamalısınız.Bu çayı doğru bir şekilde yapmak istiyorsanız kaynatılmış suyun içine sonradan mısır püsküllerini ekleyip 15 dakika demlenmesini bekleyin.

5- Soğuk Algınlığı İçin :Tahin – pekmez : Soğuk algınlığına karşı korunmak istiyorsanız keçiboynuzu pekmezi tüketebilirsiniz. Harnup pekmezinin tek başına yenilmesi zor olabilir. Bu yüzden tahin ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

6- Öksürük ve Nefes Darlığı İçin :Ayva yaprağı çayı : Özellikle kış aylarında meydana gelen öksürüğü ortadan kaldıran çaylardan biridir. Nasıl yapılır: Tüketilecek kadar su kaynatılır. Kaynadıktan sonra içine ayva yaprakları ekleyin ve demlenmesi için bekleyin. Demlendikten sonra kaynatmaya devam edin ve 15 dakika daha demlenmesini sağlayın. Çay biraz ılıdıktan sonra içine bal eklenir ve içilir.

7- Bağışıklığı Güçlendirmek İçin :Nane – limon : Hastalığa yakalanmak istemiyorsanız ve bünyenizi güçlendirmek istiyorsanız nane-limon tüketmelisiniz.

8- Tıkalı Burnu Açmak İçin :Tuzlu su : Her evde bulunan tuz ve su ile hazırlanabilmektedir. Yarım bardak ılın suyun içerisine 1 çay kaşığını geçmeyecek kadar tuz ekleyin ve iyice karıştırın.Tuz suda eridikten sonra bu karışımı ister gargara şeklinde ister burnunuza hafifçe çekerek uygulayabilirsiniz.

9- En İnatçı Öksürüğü Şıp Diye Kesmek İçin :Kuru incir ve süt karışımı : Soğukların getirmiş olduğu öksürük gibi hastalıklar artık oldukça sık görülmektedir. Unutmayın ki her hastalığın doğal bir çözüm yolu vardır. Bu doğal yöntemlerden biri de kuru incir ve süt ile hazırlanan,neredeyse tatlı niyetine yenip içilebilecek bu karışımdır.Hazırlanış: Bir bardak süte 2-3 tane kuru incir ekleyin. Daha sonra sütü kaynatın ve içine kuru incir atın. Ocağın altını kısın ve 5 dakikayı geçmeyecek şekilde bekleyin,ardından ateşten alın. İsterseniz içine ceviz,fındık,badem gibi kuruyemişler ekleyebilirsiniz.

10- Grip ve Nezleden Kurtulmak İçin :Tavuk suyu çorbası : Kokusuyla bile içinizi rahatlatan çorbalardan biridir. Üzerine bir de limon sıkılınca şifanızı içmiş olacaksınız. Ama bu konuda bir uyarı yapmamız şart. Eğer köy tavuğu bulamıyorsanız, bu çorbaları hiç yapmayın. Bunun yerine gidin bir kelle-paça çorbası için. Beyran çorbası için. Artık asıl şifa bu çorbalarda.11- Vücudunuza Can Katmak İçin :Mesir macunu : Kökeni yüzlerce yıl öncesine dayanan ve 41 çeşit bitkinin şifasını içeren macun türüdür. Günlük hayatta herkesin başına gelen nezle,grip,soğuk algınlıklarının birebir şifası denilebilir

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kayıp kadını arıyorlardı! Buldukları çantalar ortalığı ka-rıştırdı Okumadan geçmeyiniz harika bir yazı.. Albayrak'tan McKinsey açıklaması! Emin Çölaşan'dan Muhteşem Yazı!