Anasayfa
13 Ekim 2018 ( 583 izlenme )
Reklamlar

Perinçek 'BÜYÜK BAŞARI' dedi... 'ORTALIK KARIŞTI'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da yaptığı açıklamada Brunson'un tahliyesini "Burada Türk yargısı baskılara göğüs germiştir." ifadeleriyle yorumladı.

PARTİ'DE BÜYÜK ÇELİŞKİ

Bu açıklamadan hemen sonra Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Soner Polat açıklama
yaptı ve Brunson kararıyla ilgili olarak "ABD kazandı, Türkiye ağır bir mağlubiyet aldı" ifadelerini kullandı.

‘MERKEL’E VAR DA BİZE YOK MU’

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Emekli Amiral Soner Polat, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Brunson kararını 'mağlubiyet' olarak nitelendirdi ve "Yaprak dökümü! Rahip serbest! ABD kazandı; Türkiye ağır bir mağlubiyet aldı. Trump ve özellikle yardımcısının tehditlerine pabuç bırakmış olduk! Herhalde şunu dediler: Merkel'e var da bize yok mu?" ifadelerini kullandı.

PERİNÇEK 'BAŞARI' DEMİŞTİ

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ise, Ulusal Kanal'da yaptığı açıklamada Brunson'un tahliyesini "Türk yargısı PKK'ya yardım ve yataklık yapan Rahip Brunson'u mahkûm etmiştir. Brunson hüküm giydi, cezasının karşılığında hapiste yattı, cezasını çekti ve tahliye edildi. Burada Türk yargısı baskılara göğüs germiştir" ifadeleriyle yorumlamıştı.

PERİNÇEK: 'ÇOK UĞRAŞTILAR AMA BAŞARILI OLAMADILAR'

Brunson'un tahliyesiyle ilgili ABD Başkanı Trump'ın açıklamalarını hatırlatan Perinçek ayrıca, "Trump çok uğraştık diyor, evet çok uğraştılar ama başarılı olamadılar. Brunson kararını Amerika'nın baskıları sonucu alınmış bir karar olarak yansıtmak çok yanlıştır. Burada Türk yargısı hiçbir baskıya boyun eğmemiştir. Yargının verdiği karar gerçeğe ve hukuka uygundur" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belediye Başkan adayı olacak mı? Bakan Soylu’dan bomba karar Dikkat Çok Zararlı.. Bu yemekleri tekrar ısıtmayın! Arslan Bulut ağır vurdu!.. 'ERDOĞAN'IN KOBRA'DAN HABERİ YOK MUYDU' Plan açıklandı!.. 'HAZİNE BORÇLANMAYA GİDİYOR' tulumba su çekmiyor ne var ne yok sattılar