Anasayfa
01 Şubat 2018 ( 5798 izlenme )
Reklamlar

RESTİ ÇEKTİ!.. "BU İŞ BAŞKA YERE GİDİYOR..." AGIR İDDİA

CHP’li Yılmaz: "Beni korumakla görevli özel harekatçı IŞİD’in arkasında namaza durdu"


Yılmaz: "Görevden alın dedim, terfi ettirdiler"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Musul Başkonsolosluğu yaptığı döneme yönelik iddialar hakkında konuştu. 

Halk TV'de Fatih Ertürk'ün konuğu olan Yılmaz, Musul Başkonsolosluğu'na IŞİD baskını sırasında görevli olan Özel Harekat Polisi Abdülsettar Yaşar'ın yaptığı açıklamalara da tepki gösterdi.

Yılmaz, programda şunları söyledi:

‘IŞİD’İN ARKASINDA NAMAZA DURDULAR’

“Eğer AKP'den siyasete girmiş olsaydım heykelimi dikmiştiniz, bu kadar alçalmayın. Sizin neyden korktuğunuzu biliyorum. Ama bunlar işe yaramaz. 101 günlük esaret sırasında bazı konsolosluk çalışanları IŞİD'in arkasında namaza durdu. Ben artık bu işin arkasında başka bir şey arıyorum, bu iş başka bir yere gidiyor.”

‘IŞİD’E YAKIN BİR TİP’

“O kişi (Abdülsettar Yaşar) Arapça bilen, Musul Başkonsolosluğu basılmadan hemen önce gelen bir isim. Benim şüphelerimin olduğu bir tip, düşünce olarak IŞİD'e yakın olan bir tip. Bakın Musul baskınında bir anda ‘Arapça biliyorum' diyerek ortaya çıkıyor. IŞİD'in belgelerini bana imzalatmak istiyor, ben reddediyorum. “

“İŞLEM YAPIN DEDİM, TERFİ ETTİRDİLER”

“Döndükten sonra bunların IŞİD ile ideolojik yakınlığı olduğunu söyledim. ‘Bunlarla ilgili bir işlem yapın' dedim. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, ne görevden alması bunları terfi ettirdiler. IŞİD'le bu kadar içli dışlı, nedir bu samimiyet? Bu utanmaz herifler şimdi iftira atıyor. Bunu konuşturan kimse, bununla işbirliği yapıyor. Bunların hemen yargılanması lazım.

‘BAKANLIK, ‘ÇATIŞIN’ TALİMATIMI ENGELLEDİ’

“İçişleri Bakanlığı'ndan talimat verdiler, benim ‘çatışın' dememe rağmen ‘hayır kesinlikle çatışmayın talimatı' geldi. Alayına başkaldırıyorum. Madem siz devletin itibarını düşünmüyorsunuz, ben hiç düşünmüyorum. Ya beni öldüreceksiniz ya da ben sizin yakanıza yapışacağım.”

‘BİZİ MİT GETİRMEDİ, GERÇEĞİ AÇIKLASINLAR’

“Konsolosluk çalışanlarıyla birlikte Türkiye'ye teslim edilişimizi MİT gerçekleştirmedi. O siyasilerden bir çıksın bakalım! Bir söylesinler bakalım, bizi kim getirdi? Hadi çıksın birisi konuşsun bakalım. Bizi Türkiye'ye kim getirdi. Bir tanesi çıksın benim karşıma bütün kamuoyu önünde açıklayacağım. 

Meydan okuyorum benimle yüz yüze bir çıksın açıklasın! Nasıl olmuş, ne olmuş, FETÖ'cüler nerede duruyormuş? Bir bir açıklayacağım…”

ÖZEL HAREKATÇI NE DEMİŞTİ?


Özel Harekat Polisi Abdülsettar Yaşar, özetle şu iddialarda bulunmuştu:

“SAKLANDI”


“Öztürk Yılmaz, kendini muhasebeci Kenan olarak tanıttı. Başına silah dayamadılar. Battaniye’nin altına saklandı. İngilizce bildiğini DEAŞ’lılardan gizledi. Etrafımız kuşatıldığında Arapça bilen tek ben olduğumdan ben çağrıldım. Kapıyı onlara ben açtım. Öztürk Yılmaz beni kesinlikle bu işe karıştırmıyorsunuz sizin göreviniz beni korumaktır. Bizi korumakla görevlisiniz Kesinlikle hiç kimse bir tane bile mermi sıkmayacak talimatını verdi. Ben kamufle oluyorum bu işlere sen bakacaksın dedi.

IŞİD’in sözde sorumlusunun bizi sorguladıktan sonra bırakacağını söylemesine rağmen sürecin uzun sürdüğünü dile getiren Yaşar “Kendimi sorumlu olarak tanıttığımda Öztürk Yılmaz yanımdaydı.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan flaş andımız çıkışı: "Kendilerini rezil ediyorlar" Devamını okuyunuz ve paylaşınız…. HÜRRİYET GAZETESİ AKP'NİN İSTANBUL ADAYINI DUYURDU YETER! Müftüden skandal sözler: Kız çocukları ergenlik çağında