Anasayfa
25 Şubat 2018 ( 550 izlenme )
Reklamlar

S.ks köleliği şeriata uygun”

Kuveyt Parlamentosu’na girmek için daha önce aday olan Salva El Mutayri, yasal seks ticareti ve köleliğin, evlilik dışı ilişkileri engelleyeceğini ileri sürdü

“Seks köleliği şeriata uygun”
Kuveytli Salva El Mutayri, seks ticareti ve köleliğinin yasallaşması için Mekke’ye giderek çok sayıda müftü ve din âlimi ile konuştu.

“International Business Times” gazetesinde yer alan habere göre evli bir kadın olan Mutayri, görüştüğü din adamlarının ‘cariye satın almanın şeriat hukuku içinde bir temeli olduğuna’ inandıklarını söyledi.


Kuveyt Parlamentosu’na girmek için daha önce aday olan Mutayri, para karşılığında kadın satın almanın evlilik ile eşdeğer olacağını savunuyor.

Yasal seks ticaretinin, Kuveytli Müslüman erkeklerin, evlilik dışı cinsel faaliyetlerini engelleyeceğini iddia ediyor.

“Gençlerimizi zinadan korumak istiyoruz” diyen Mutayri, 2 bin cariyesi olan Abbasi Halifesi Harun Reşid’i örnek gösteriyor.

Konuyla ilgili görüşlerini “Youtube” sitesindeki bir videosunda da paylaşan Mutayri’ye göre, Kuveytli erkeklere cariye olacak kadınlar Müslüman olmalı ve Çeçenistan gibi savaş bitkini ülkelerden gelmeli.

GAZETE HABERTÜRK / KASIM CİNDEMİR

☆☆☆☆


Çocuk yaşta evliliği tavsiye etti!..


Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, bir imam hatip lisesinde velilere hitaben yaptığı konuşmada kız çocuklarının ergenlik çağında (9-15 yaş arasında) evlendirilmesi gerektiğini savundu.

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Narlıca Hz. Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde velilere yönelik verdiği konferansta, İslam’a göre, çocukların anne ve babaları üzerinde bazı hakları olduğunu kaydederek, bunlardan birinin de çocuğun ergenlik çağına eriştiğinde babası tarafından evlendirilmesi olduğunu bildirdi. Kavillioğlu kız çocuklarının 9-15 yaş arsında evlendirilebileceğini savundu.

Müftü Kavillioğlu, İslam’a göre çocukların anne ve babaları üzerinde, ‘Güzel bir isim koymak’, ‘İyi bir eğitim ve terbiye vermek’, ‘Çocuklara güzel davranmak’ ve ‘Evlilik çağına geldiğinde evlendirmek’ gibi bir takım hakları olduğunu söylediKavillioğlu, çocuğun evlilik çağı ile ilgili olarak, “Çocuğun, babası üzerindeki haklarından biri de, buluğ çağına erişince çocuğunu evlendirmesidir.

Hem Kur’an-ı Kerim hem de Hz. Peygamber (s.a.v), gençlerin ve yetimlerin buluğ çağına erince evlendirilmelerini emretmektedir” açıklamasında bulundu. Buluğ çağı, İslâm âlimlerinin çoğunluğuna göre kızlarda 9-15, erkeklerde 12-15 yaşları arası olarak belirlenmiştir. Yalnız İmam-ı Azam Hazretleri, buluğ çağının sonu olarak kızlarda 17, erkeklerde ise 18 yaşını kabul eder” diyerek çocuk evliliklerine destek çıktı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Banu Avar'dan muhteşem bir yazı...Mutlaka okuyun! İzlediği filmden etkilendi, hayatı değişti! Düğmeye basıldı! Büyük operasyon Milyonlarca çalışana uyarı! Ocak ayını bekleyin