Anasayfa
29 Mart 2018 ( 421 izlenme )
Reklamlar

SAĞLIK MÜDÜRÜ KOPTU... "NEREDE LAN BENİ ARAYACAK KİŞİ"

Aracı durdurulan müdür: "Nerede lan beni arayacak kişi?"

Şırnak’ta güvenlik kontrol noktasında aracı durdurulan İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun’un arama yapmasını engellediği ve kendisini tehdit ettiğini öne süren polis memuru Mustafa B., suç duyurusunda bulundu. 


Bunun üzerine Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Olayı soruşturan Savcı Çağatay Türker, polis Mustafa B. ile birlikte olaya tanık olan 4 polisin daha ifadesine başvurdu.

POLİSLERİ ENGELLEDİ

22 Mart’ta ifade veren Mustafa B., olayın 21 Mart’ta Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı nizamiyesinde yaşandığını söyledi. Mustafa B. durdurdukları araçta arama ve kontroller yaptığını, bu esnada araçtaki İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun ve yanındaki İlker Yavuz’un görevlerini yapmalarına engel olduğunu iddia etti. Polis memuru ifadesinde şunları söyledi:

‘SEN KİM OLUYORSUN DA BENİ ARIYORSUN LAN”

“Kontroller için araçtan inmelerini gerektiğini söyledim. Şahıslardan Nedim Uzun, ‘Sen kim oluyorsun da beni arıyorsun lan. Ben İl Sağlık Müdürüyüm, beni de aracı da arayamazsın. Sen kimsin de beni arıyorsun lan. Sen provokatör polis misin? Provokatör polis. Senin amacının ne olduğu belli’ gibi sözler sarf ederek, ‘Sicilini, ismini ver lan bana, görüşeceğiz seninle’ diye bağırdı.

“NE ARAMASIYMIŞ, NEYİ ARIYORUSUNUZ”

“Nedim Uzun tekrardan, ‘Beni arayamazsınız, ben Şırnak İl Sağlık Müdürüyüm. Ben uzman doktor Nedim Uzun, şüpheli miyim? Beni şüpheli olarak mı görüyorsunuz? Önleme aramasıymış! Siz neyi önlüyorsunuz?’ şeklinde sözler söyleyerek görevimizi yapmamıza engel oldu.”

“NEREDE LAN BENİ ARAYACAK KİŞİ”

Şahıslar araçtan inmeyince sadece araçta bagaj kontrolü yapıldı. Araç hareket halindeyken Nedim Uzun araç içerisinden ‘Nerede lan beni arayacak kişi? Gel de arasana lan. Ne oldu, arayamadın işte’ sözlerini söyleyerek biz görevlilere sözlü tacizde bulundu. Havaalanı nizamiye giriş bölgesini gören kameralar mevcuttur. Kamera kayıtları incelendiğinde belirttiğim hususlar tespit edilecektir.”

SORULARA CEVAP VERMEDİ


Nedim Uzun ise Hürriyet’e, “Kamu görevlisiyim. Böyle bir olay hakkında izin almadan konuşamam” demekle yetindi.


Kaynak: Hürriyet

http://atabilge.tv/saglik-muduru-koptu-nerede-lan-beni-arayacak-kisi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA Festivalde akılalmaz kavga! Ölü ve yaralılar var Haluk Levent, "İkinci Gezi eylemlerini başlatacak Herkes Muharrem İnce diye beklerken şaşırtan isim Ali Bardakoğlu’ndan Önemli Açıklama “iSLAM DiNi NEDiR – NE OLDU “