Anasayfa
17 Ağustos 2018 ( 283 izlenme )
Reklamlar

Sarımsaklı Süt Faydaları Süte 1 diş sarımsak ekleyip içerseniz..

★ Akneleri tedavi edicidir.

★ Eklem Ağrılarını geçirir.

★ Zatürreye karşı koruyucudur.

★ Anne sütünü artırıcı faydası vardır..

★ Astım, öksürük, kalp hastalıklarına ve uykusuzluğa iyi gelir.

★ Sivilce ve ciltteki lekeleri geçirir, cildi güzelleştirir. 


Sarımsaklı Süt Kürü Nasıl Hazırlanır?
Malzemeler; 1 bardak süt, 2 tutam zerdeçal tozu, 3 diş sarımsak, 2 tutam toz biber, 1 çay kaşığı kuru üzüm. 

Yapılışı: Sarımsakları güzelce ezdikten sonra yaklaşık 1 yemek kaşığı su ile karıştırılmış sütün içerisine ilave edilir. Daha sonra ocağa alınarak sarımsaklar iyice pişene kadar kaynatılır. Ardından içine toz biberimizi, toz zerdeçal ve kuru üzüm ilave edilir. Bir süre karıştırarak çiğ kokusunun gitmesi beklenir ve kaynatılır. Ilıyınca püre haline getirilerek tüketilir. 

*******************
Üzüm Çekirdeği Faydaları
GERÇEK BİR ŞİFA KAYNAĞI ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ KAN DAMARLARINI KORUYOR, ONLARCA HASTALIĞA DOĞAL TEDAVİ SAĞLIYOR…

Organik Günler – Üzüm M.Ö 5000 yıllarında keşfedilen ve günümüze kadar bir çok şifasından faydalanılan bir meyvedir. Kabuğundan çekirdeğine kadar her zerresi insan sağlığı açıcısından çok faydalıdır.


? Fransa’da Üzüm Çekirdeği Kullanımı: 1947 yıllında Fransa’da çekirdeğinin faydaları keşfedilmiş hatta Avrupa’da bir çok ülkede ilaç olarak satılmaya başlamıştır. Fransa damarların tıkanmasında önemli etkisi olan doymuş yağ oranı yüksek olan besinlerin en fazla tüketildiği ülkelerden bir tanesidir. Buna rağmen kalp ve damar hastalıklarının en az görüldüğü ülkelerdendir. Bunun sebebi ise yapılan araştırmalara göre üzüm ve üzüm çekirdeğini en fazla tüketen ülke yine Fransa’dır. 1950 yılında üzüm çekirdeği ilk olarak damar koruyucu ilaç olarak kullanılmaya başlanmıştır.

? Üzümün Çekirdeği Damarları Güçlendiriyor: Uzmanların araştırmalarına göre üzüm çekirdeğinin en önemli faydası kan damarlarını güçlendirmesidir. Damarlar insan bedenini ayakta tutan en önemli mekanizmalardır. Ne kadar sağlıklı olurlar ise hastalıklara karşı direnç o kadar artacaktır. Kalp ve damar sağlığı açısından önemlidir.

Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
* Kan damarlarını onarır ve güçlendirir.

* Güçlü antioksidan kaynağı olması sebebiyle damarlarda yağ birikmesini önler. Kolesterolün damarlarda birikmesini önler.

* Bağırsak metabolizmasını hızlı çalıştırır. Tıkanmış bağırsağı açar. Yağların erimesinde kolaylık sağlar.

* Cilt için çok faydalıdır. Cildi temizler ve tazelik kazandırır.


* Alerji ve kireçlenmelere karşı şifalıdır. Kireçlenmeye karşı ayrıca İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı Kireçlenme Kürü başlıklı makaleyi inceleyin.

* Vücutta iltihap oluşmasını önler. Özellikle romatizma ve mafsal iltihaplanmaları engeller.

* Yüksek tansiyonu düşürür.

* Taş ve kum düşürmede yardımcıdır.

* Varise karşı tedavi edici ve önleyicidir. Damarları kuvvetlendiren üzüm çekirdeği en ince kılcal damarlara kadar etkilidir. Kılcal damarların çatlamasını önler.

* Göz sağlığı için faydalıdır. Görmeyi iyileştirir.

* Vücutta ki ödemin atılmasında yardımcıdır. Hamile hanımların sıklıkla yaşadığı ödem problemine şifa sağlar. Konuyla alakalı ayrıca bknz. Ödeme Karşı Sinameki Çayı

* Kanı sulandırma da önemli bir etkiye sahiptir.

Üzüm Çekirdeğini Kimler Tüketmeli, Yani Hangi Hastalıklara Rahatsızlıklara Karşı Öneriliyor?
İyi Geldiği Hastalıklar: Eğer diş eti kanamanız var ise, sabahları uyandığınızda bacaklarınızda ödem hissediyor, güne yorgun başlıyorsanız, cilt kırışıklıklarınız git gide artış gösteriyorsa, kalp ile ilgili probleminiz varsa, görme ile ilgili bir problem yaşıyorsanız, cildiniz cansız ve solgun ise, cinsel olarak kendiniz yeterli hissetmiyorsanız, yüksek tansiyon ve şeker probleminiz varsa, varis ve hemoroit gibi şikayetleriniz var ise, vücudunuz kanamaya ve morarmaya eğimli ise ve kan damarlarınızın yardımınıza ihtiyacı olduğunu hissediyorsanız günde 150-300 miligram üzüm çekirdeği tüketmelisiniz.

?  Unutmayın tüm bu rahatsızlıkların sebebi damarların sağlıklı olmamasından kaynaklanıyor. Damarlar vücudu hastalıklara karşı koruyan en önemli mekanizmalardır.


**********İşte sizin için İbrahim Saraçoğlu hocamızın tavsiyeleri ile derlediğimiz yorgunluğa iyi gelen bitkiler ve bitki çayları:
Bir çok sebebe bağlı olarak çeşitli dönemlerde yorgunluk hissedebiliriz. Yorgunluk yetersiz beslenmeye bağlı olabileceği gibi, stres, uykusuzluk ve yoğun iş temposundan da kaynaklanmaktadır. Bunların yanında anemi, depresyon ve troid gibi hastalıkların belirtisi olarak da yorgunluk oluşmaktadır. Eğer kronik olarak bir yorgunluğunuz varsa bir doktordan yardım almanızı gerekli tedavileri uygulamalarınızı öneririz. Ama eğer dönemsel olarak bir yorgunluk yaşıyorsanız evinizde hazırlayacağınız bir takım bitki çayları ile yorgunluğunuzu giderebilirsiniz.

Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler ve Bitki Çayları:
Biberiye Sakinleştiriyor…
Sinirleri sakinleştirici etkisi olan biberiye bitkisi daha çok ülkemizde Akdeniz bölgesinde yetiştirilmektedir. Bölgede yetiştirilmesinden dolayı Akdeniz mutfağında daha çok kullanılır. Sinirleri yatıştırmanın yanı sıra kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi ve hafif derecede ki depresyonu tedavi edici özelliği vardır. Biberiye bitkisinin yağı gerginliği gidermede ve kas ağrılarını yok etmede önemli özelliğe sahiptir. Biberiye bitkisinin direkt olarak ağız yoluyla tüketimi hamile ve emziren hanımlara önerilmemektedir.  Şeker hastalığı, kan pıhtılaşması ve hipertansiyon ilaçları kullanan hastaların biberiyeyi doktor kontrolünde tüketmesi gerekir.

Siyah Çay Yorgunluk Gideriyor:
Siyah çay kafeini en çok içeren çaylardan biridir. Camellia sinensis bitkisinden elde edilir. İçerdiği bol kafein miktarından dolayı yorgunluğu gidermede önemli derecede faydalıdır. 2 büyük bardak demlenmiş çayda ortalama 70 mg kafein bulunur. İçerisinde bulunan kafeinden dolayı hamile ve emziren hanımların çok fazla tüketmemesi önerilir. Ayrıca gece geç saatlerde tüketildiğinde uykusuzluk problemine yol açar.


Yeşil Çay Dinlendiriyor:
Siyah çayın fermente edilmemiş hali olan yeşil çayda yine yüksek oranda kafein bulunmaktadır. 1 büyük bardak yeşil çayın içerisinde yaklaşık olarak 30 mg kafein bulunur. Yeşil çay yaprakları daha az işlenmesi sebebiyle siyah çaya göre çok daha sağlıklı bir çaydır. Ayrıca zayıflama da etkileri de herkes tarafından bilinmektedir. Yalnızca hamilelik ve emzirme dönemlerinde kafein içermesinden dolayı yeşil çay tüketimi tavsiye edilmez. Bunun dışında eğer düzenli bir ilaç kullanıyorsanız da doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Yerba Mate:
Türkiye’de zayıflamak isteyenler için satılan bitkisel ürünlerin bir çoğunun içerisinde bulunan Yerba Mate bitkisi Güney Amerika kıtasında yetiştirilmektedir. Yerba Mate bitkisinin içerisinde bol miktarda amino asit, vitamin ve mineral bulunur. Yerba Mate sayesinde metabolizmanız hızlanır ve günlük enerji ihtiyacınızı karşılanır. Uykusuzluğa sebep olabileceği için kontrollü tüketilmesi önerilir.

Strese Bağlı Yorgunluk için Ginseng:
Strese bağlı olarak oluşan yorgunluklar için Doğu Sibirya’da daha çok yetiştirilen Sibirya ginsengi önerilmektedir. Bunun bir diğer türü olan panax ginsengi ise enerji yükseltici ve fiziksel, ruhsal olarak vücuda zindelik verici özelliğe sahiptir.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Yorgunluk Giderici Bitki Çayı
Yukarıda ki bitkiler ile tamamen doğal yöntemlerle yorgunluğunuzu giderebilir daha zinde bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bunların yanında İbrahim Saraçoğlu’nun tarifiyle hazırlayacağınız bu çay ile de yorgunluğunuzu giderebilirsiniz. İşte İbrahim Saraçoğlu’nun yorgunluk giderici bitki çayı kürü tarifi:

Çok pratik bir şekilde hazırlayacağınız bu çayı içtikten sonra saç diplerinizden parmak uçlarınıza kadar enerji hissedeceksiniz. İlk yapmanız gereken gün içinde mutlaka tükettiğimiz bildiğimiz siyah çaydan 1 bardak almak. İçerisine 8-9 adet mümkünse taze olan karanfil ilave edin. Yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra tüketebilirsiniz. Bu çayı içtikten sonra yorgunluk adına hiç bir şey hissetmeyecek ve zinde olarak güne kaldığınız yerden devam edeceksiniz.


kaynak bilgi doktoru

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşinin Konuşmasını Dinleyen Adamın Dünyası Yıkıldı… CHP'Lİ VEKİLİN 'GIDA TERÖRÜ' İSYANI! Eşinizden niçin boşanmak istiyorsunuz?” Kadın:– “S.ks nedir bilmiyor!” demiş. Gündeme bomba gibi düşen iddia...