Anasayfa
25 Şubat 2018 ( 1258 izlenme )
Reklamlar

ŞEKERE, İLTİHABA, KALP, DAMAR VE KEMİK SAĞLIĞINA DUT YAPRAĞI

MUCİZENİN ADI: DUT YAPRAĞI. Sütten 25 kat fazla kalsiyum, ıspanaktan 10 kat fazla demir içerir. Şeker sorununa gösterdiği fayda akıl almaz derecededir. Ucuz ( Bedava ) olduğu için saatlerce reklamı yapılmadığından bilinmiyor....


MUCİZENİN ADI: DUT YAPRAĞI.
Sütten 25 kat fazla kalsiyum, ıspanaktan 10 kat fazla demir içerir. Şeker sorununa gösterdiği fayda akıl almaz derecededir. Ucuz ( Bedava ) olduğu için saatlerce reklamı yapılmadığından bilinmiyor…. BU YAZIYI OKUYALIM, OKUTTURALIM, PAYLAŞALIM…..

Dut yaprağı en az dut meyvesi kadar sağlık açısında önemli faydaları olan bir yapraktır. Dut yapraklarının kaynatılarak elde edilen çayı bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Dut yaprağı çayının yapılması dışında da çeşitli kullanım alanları bulunuyor. Bunlara bir göz atalım.


Dut Yaprağının Faydaları Hakkında?
Dut meyvesinin ateş düşürmedeki rolü herkes tarafından bilinir. Aynı özelliği dut yaprağında da bulunmaktadır. Dut yaprağı kalp sağlığını olumlu yönde etkileyen maddeler barındıran bir yapraktır. Kalp hastalıkları için alıç yaprağı ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Bronşit, boğaz hastalıkları ve kuru öksürük gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanımı mevcuttur. Aynı zamanda idrar söktürücüdür ve özellikle beyaz dutun yapraklarından elde edilen çayın kan şekerini düzenleyici özelliği vardır


Dut yaprağı ile hazırlanan çay egzama tedavisinde de kullanılır. Karaciğer hastalıklarının tedavisinde günde 3 bardak dut yaprağı çayı içilmesi tavsiye edilir. Günde 2 bardak dut yaprağı çayı içmek vücuda zindelik ve direnç sağlar.

Yapılan araştırmalara göre dut yaprağından elde edilen özütün fil hastalığına karşı şifalı olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca diş ağrılarına karşı gargara yapılarak kullanıldığında ağrıları giderici özelliğe sahiptir. Dut yaprağı çayının bir önemli özelliği de rahatlatıcı etkiye sahip olmasıdır. Zihnin ve bedenin gevşemesinde yardımcıdır.

Dut Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır?
Malzemeler: 2 yemek kaşığı kurutulmuş dut yaprağı, 1 litre su

Dut Yaprağı Çayı Hazırlanışı: 1 litre kaynamış olan suyun içerisinde 2 yemek kaşığı kurutulmuş dut yaprağı konulur. Bu şekilde yaklaşık 2 saat demlenmeye bırakılır.

Demleme işlemi bittikten sonra çayınızı süzün ve gün içerisinde bu çayı aralıklarla içerek tüketin. Özellikle yemeklerden önce içildiğinde fayda sağlamaktadır.

**************

Sivrisinek – Sinek Kovucu Yeşil Limon Karanfil


SİNEK VE SİVRİSİNEKLERDEN KURTULMANIN EN DOĞAL YÖNTEMİ “YEŞİL LİMON & KARANFİL”

Isırmaları, kaşındırmaları ve kan yoluyla bulaştırdıkları hastalıkları yüzünden hepimiz sinek ve sivrisineklerle baş etmenin yollarını arıyoruz. Aslında evinizde hazırlayacağınız doğal bir karışım sayesinde sivrisinekleri uzaklaştırmanın yolu mümkün.

Yeşil Limon ile Karanfil Birleşince Sivrisinekleri Kaçırıyor
Özellikle yaz akşamları kendini gösteren çeşitli sinek ve sivrisinekler güzel yaz aylarının kabusu haline geliyor. Geceleri vücut ısısı ve uyurken salınan karbondioksit gazı sivrisineklere adeta davetiye çıkarıyor. Uzmanlar sivrisineklerin yalnıza dişi olanlarının insanları ısırarak kanımızı emdiklerini ifade ediyor. Bizler de küçük can sıkıcı canlılardan korunmak için sinek kovucu yöntem ve materyallere sarılıyoruz. Yazımızda sizlere bu sinek kovucu yöntemlerden hem doğal hem de ucuz olan seçeneği yeşil limon ve karanfil ile hazırlayacağımız sivrisinek kovucu yeşil limon toplarını göstereceğiz.

Isırık Sonrası Problem Sadece Kaşınmak Değil! Sineklerden Gelen Bulaşıcı Hastalıklar Tehlike Saçıyor..!
Sivrisinekler ısırmalarıyla verdikleri rahatsızlığın dışında aslında çok çeşitli hastalıklara da davetiye çıkarıyorlar. Sarı humma, fil hastalığı ve sıtma gibi kan yoluyla bulaşan hastalıklar sivrisinekler yoluyla vücudumuza girebiliyor. Bu denli rahatsızlık veren sivrisineklerden limon ve karanfil ile doğal bir sivrisinek kovucu hazırlayabilirsiniz.


Sivrisinek Kovucu Limon Karanfil
Gerekenler:
– Yeşil limon
– Karanfil

Sivrisinek Kovucu Hazırlanışı: İlk olarak limonu ortadan ikiye bölün. Böldüğünüz iç kısmına karanfilleri batırın. Yarım bir limon için ortalama 10-15 adet karanfil yeterli olmaktadır. Hazırladığınız bu bombaları sivrisineklerin daha çok oldukları yerlere koyun. Çoğunlukla cam kenarları sivrisineklerin daha çok bulundukları yerlerdir. Hazırladığınız bu karışım hem sivrisinekleri kovar hemde odaya güzel bir koku yayar.

Sivrisineklerden Korunmanın Diğer Yolları ve Alternatif Sinek Kovucular
* Özellikle yaz aylarında terleme fazla olur. Bu da nemli bölgeleri seven sivrisineklerin hoşuna gitmektedir. Bu sebeple her gün mutlaka duş almalısınız.

* Koyu renkli kıyafetler yine sivrisinekler tarafından sevilmektedir. Yaz aylarında açık renkli kıyafetler giymenizi tavsiye ederiz.

* Fesleğen ve lavanta bitkilerinin de sivrisinek kovucu özelliği vardır. Pencere kenarlarınıza bu bitkilerden yerleştirebilirsiniz.

* Sivrisinek kaşıntısına karşı çay ağacı yağı, nane veya okaliptüs yağı karışımı ısırılan bölgeye sürüldüğünde kaşıntıyı 2-3 saniyede geçirir.

* Saf vanilya sivrisinek kaşıntısına karşı kullanabileceğiniz bir bitkidir. Isırılan bölgeye sürülerek uygulanır.

Not: Sivrisinekleri yok etmek için kullanılan kimyasal ilaçları asla tavsiye etmiyoruz. Bu ilaçlar sizi sivrisineklere karşı koruyabilir fakat insan sağlığı açısından tehlikelidir. Elinizden geldiği kadar kimyasal ilaçlar yerine bitkisel karışımları kullanmanızı tavsiye ederiz.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Brokoli ve Yoğurdu Birlikte Yedi, Midesi Birden Harekete Geçti ve… Sonrasına bakınız ne oldu Bloomberg Erdoğan’ın Gideceği Tarihi Yazdı! YENİ AKİT'DE ŞOK ELEŞTİRİ : HALKIN ERDOĞAN'A OLAN GÜVENİ SARSILIYOR Haftada 150 Bin Lira!