Anasayfa
14 Ağustos 2018 ( 556 izlenme )
Reklamlar

ŞİFRELİ TALİMATLA SOKAĞA ÇIKIP ...

ŞİFRELİ TALİMATLA SOKAĞA ÇIKIP ...

PKK’ın 15 Ağustos planına darbe: 12 gözaltı
Adana’da 15 Ağustos’ta molotoflu eylem hazırlığında olan 12 PKK’lı gözaltına alındı

PKK’ın 15 Ağustos planına darbe: 12 gözaltı
 Adana terör örgütü PKK’ya yönelik 15 Ağustos öncesi yapılan operasyonda molotoflu eylem hazırlığında olan 4’ü çocuk 12 kişi gözaltına alındı.  
 
Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  terör örgütü PKK’nın ilk saldırısı olan 15 Ağustos yıl dönümü öncesi operasyon düzenlendi. Önceden belirlenen 14 adrese özel harekat polislerinin de desteği ile eş zamanlı baskınlar yapıldı. Zırhlı birlikle söz konusu mahallere önceden girip güvenlik önlemi aldı. Özel harekat ekipleri koçbaşlarıyla söz konusu şahısların evlerinin kapısına kırarak içeri girdi.

Korsan gösteri ve Molotoflu gösteri için hazırlardı
 
Operasyon kapsamında 4’ü çocuk 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlıların, 15 Ağustos’ta şehrin çeşitli yerlerinde molotoflu eylem ile korsan gösteri yapacakları öğrenildi. Bunun yanı sıra şahısların daha önceden  molotflu eylemlere katılmaktan suçları olduğu belirtildi.
 
Şifreli talimat ile sokağa çıkacaklardı
 
Eylem hazırlığında olan şahıslar, örgüte yakın internet sitelerinde iletişim kurdukları öğrenildi. Örgüte yakın olan internet sitelerinde, eylem planları ve sokağa çıkma çağrısını haberlerin içerisine gizlenmiş şifreli kelimeler ile yapıldığı da tespit edildi.
 
Gözaltına alınan zanlıların adli tıp biriminde sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

gazete vatan

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İMAMIN İNANILMAZ YÜKSELİŞİ!.. 3. Köprü icra mahkemesi! Karatay: Kanseri Yenmek Mümkün... Dul ve yetim aylığı alanlar dikkat