Anasayfa
03 Kasım 2018 ( 50 izlenme )
Reklamlar

Siirt Kız Öğrenci Yurduna bomba atıldı'

Siirt'in Kurtalan ilçesinde, terör örgütü PKK yandaşlarınca kız öğrenci yurduna gaz bombası atıldı, gazdan etkilenen 15 öğrenci hastanede tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kurtalan ilçesindeki Kurtalan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurduna

terör örgütü PKK yandaşlarınca gaz bombası atıldı.

SAĞLIK EKİPLERİ OLAY YERİNE SEVK EDİLDİ

Gazdan etkilenen 15 öğrenci, 112 Acil Sağlık ekiplerince ilçe devlet hastanesine kaldırıldı.

Güvenlik güçleri, saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü yandaşlarının yakalanması için bölgede çalışma başlattı.

Kaynak: AA
@@@@@@Erdoğan yazdı!.. 'Emri Kral'ın verdiğine inanmıyorum'Erdoğan WP için kaleme aldığı makalede, “Kaşıkçı cinayetinin emrinin Suudi hükümetinin üst makamlarından geldiğini” belirtti.

‘EMRİ KRAL’IN VERDİĞİNE İNANMIYORUM’

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da öldürülen gazeteci Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili olarak
Washington Post'ta bir makale kaleme aldı. Makalede, "Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrinin Suudi hükümetinin en üst makamlarından geldiğini de biliyoruz" diye yazan Erdoğan, ancak emri Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el Suud'un verdiğine inanmadığını belirtti.

"Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini Kral Salman'ın verdiğine inanmasının mümkün olmadığını" vurgulayan Erdoğan, "Riyad ile uzun yıllara dayanan dostluğumuz, gözlerimizin önünde işlenen bu planlı cinayeti görmezden geleceğimiz anlamına gelmemektedir" diyerek şöyle devam etti:

‘ORTAYA ÇIKMALI’

"Hiç kimse bir daha bir NATO müttefikinin toprağında böyle bir suç işlemeye cüret etmemelidir. Bu uyarıyı dikkate almayanlar çok ciddi sonuçlar ile karşılaşacaklardır" ifadelerini kullandı. Suudi yetkililerin planlı cinayetin üstünü örtme çabalarının üzüntü vericidir. Kaşıkçı'nın öldürülmesinde, kuklacıları teşhis etmeye ve Suudi yetkililerin kime güvenerek bu hareketleri yaptığını ortaya çıkarmaya mecburuz."

Cumhurbaşkanı ayrıca katlinin üzerinden bir ay geçen gazetecinin "İslami usüllere uygun defnedilmeyi hak ettiğini" belirtti.

HATİCE CENGİZ'DEN TRUMP'A ÇAĞRI

Diğer yandan Washington'da nişanlısı Cemal Kaşıkçı'nın öldürülüşünün birinci ayı vesilesiyle düzenlenen anma törenine bir video mesaj aracılığı ile katılan Hatice Cengiz, ABD Başkanı Donald Trump'tan destek talep etti.

Washington'ı Riyad yönetimi ile ilişkisi nedeniyle eleştiren Cengiz, ABD'den Kaşıkçı'nın cesedinin yerinin tespit edilmesi için Suudi Arabistan'a baskı yapmasını istedi. Cengiz, Başkan Trump'a seslenerek, "Ondan olayın aydınlatılması ve cesedin bulunması yönünde Türkiye'nin çabalarını desteklemesini talep ediyorum” diye konuştu.

NETANYAHU'DAN SUUDİ ARABİSTAN'DA İSTİKRAR VURGUSU

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu da Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ilk kez konuştu. Netanyahu, cinayeti kınamakla birlikte, Suudi Arabistan'da istikrarın korunmasının gerekliliğine dikkat çekti.

"İstanbul Başkonsolosluğunda olanlar dehşet verici ve (mesele) hakkıyla ele alınmalı” diyen İsrail Başbakanı, "Yine de aynı zamanda bölgenin ve dünyanın istikrarı için Suudi Arabistan'da istikrarın korunması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. Netanyahu, bölgede İran'ın Suudi Arabistan'dan daha büyük bir tehdit olduğunu belirtti.

Kaynak: Deutsche Welle Türkçe

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolmuştan iner inmez polise koştu! Tüberküloz Nedir, Belirtileri Nelerdir? Memurlara müthiş zam DEVLET PROTOKOLÜ DEĞİŞTİ... BAKIN KİMLER GELMİŞ...