Anasayfa
14 Aralık 2017 ( 1434 izlenme )
Reklamlar

Sınır karakolunda askere öldüresiye dayak iddiası: Bölük komutanı 'Bırakın gebersin' diyordu

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki bir sınır vatani görevini yapan, 20 yaşındaki er Orhan Öztep'in cep telefonu bulundurduğu gerekçesiyle bölük komutanı tarafından öldüresiye dövüldüğü öne sürüldü. Dayak sonrası dili tutulduğu öne sürülenr ve aynı zamanda astım hastası olan Öztep 1 ay hava değişimi raporu verilerek evine gönderildi. Anne Muazzez Öztep, oğlunu dövdüğünü öne sürdüğü bölük komutanı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, "Sağlam gönderdiğim oğlumu yarı bir halde gönderdiler. Bunlar görevden alınsın. Benim canım yandı, başkasının canı yanmasın" dedi.

Orhan Öztep, askere gitmek için 19.5 yaşında başvurdu. 3 ay önce Asker Alma Daire Başkanlığı Öztep'i vatani görevini yapması için ilk görev yeri Sivas'a gönderildi. Acemi eğitimini Sivas'ta tamamlayan Öztep, daha sonra usta birliği görevi için Ağrı'ya görevlendirildi. Ağrı'ya geldiğinde Doğubayazıt ilçesindeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı 12'nci Hudut Bölüğü'nde mesleği olan aşçı olarak görevlendirildiğini anlatan Öztep, burada bir süre kaldıktan sonra, tuşlu telefon kullandığından dolayı bölük komutanı tarafından ceza olarak Üzengili Jandarma Karakolu'na gönderildiğini söyledi. 

Cumhuriyet 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Annesi çığlık atınca iğrençlik ortaya çıktı Gülse Birsel: Bu ülke, tarihinin en büyük ahlaki çöküşünü yaşıyor Korkudan evden dışarı çıkamıyor! CHP'DE SON DAKİKA : KILIÇDAROĞLU İÇİN İMZA VEREN VEKİL DE KURULTAY İSTEDİ