Anasayfa
27 Temmuz 2018 ( 713 izlenme )
Reklamlar

Skandalı CHP'li vekil ortaya çıkardı! Bakan Albayrak'a sordu


Skandalı CHP'li vekil ortaya çıkardı! Bakan Albayrak'a sordu

 
400 milyarı aştı | 3,1 milyon kişi bu 'tuzağa' düştü

 
3.1 milyon borçlu için araştırma komisyonu önerisi


Tüketici kredilerinin 400 milyarı aşması ve borçlarını ödemeyen kişilerin ‘merdiven altı şirketlerin’ tuzağına düşmesi Meclis gündemine getirildi. Kredi borcunu ödeyemediği için 3.1 milyon kişinin yasal takibe düştüğünü belirten CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Meclis’te araştırma komisyonu kurularak borçluların içinde bulunduğu durumun araştırılmasını istedi.

Gaytancıoğlu, konu ile ilgili TBMM’ye soru önergesi de vererek Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan şu konularda cevap istedi:

*Bu tip firmaların bazı banka şubeleriyle ortak çalıştığına dair iddialar doğru mudur?

*Kredinin verilebilmesi için krediyi alacak tüketicinin sicili bozuk bile olsa, şubedeki bir yetkilinin onayı ile söz konusu ihtiyaç kredisinin kullandırıldığı iddiası doğru mudur? Bu kredi, kredi notu düşük ve sicili bozuk olan bir vatandaşa nasıl bu firmalar aracılığı ile verilebilmektedir?

*Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ilan, mesaj ve internet reklamları aracılığı ile yurttaşlara acil kredi teklifi vaat ederek sahtecilik ve dolandırıcılık yapan kişilere itibar edilmemesi gerektiğini söyleyerek uyarıda bulunmasına rağmen bu tür firmalar neden halen piyasada bulunmaktadır?

*Bu şekilde çalışan kaç firma vardır? Bu firmalar için bir yaptırımınız var mı?

Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avucunun İçinde ‘M’ Harfi Olanlar Dikkat! Yeni Şafak'tan Nihat Genç'e bomba destek TÜRKİYE AYAKLANDI! FLAŞ! GELİŞME KENDİ VATANDAŞINA DEĞİL, YABANCIYA YARDIMDA DÜNYA BİRİNCİSİ OLDUK'