Anasayfa
11 Ocak 2018 ( 2667 izlenme )
Reklamlar

ŞOK İDDİA “AKP ‘Zarrab için’ harıl harıl para topluyor”

Sözcü gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı'ya göre AKP şu sıralar borçlanma derdinde.

Sözcü gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı dikkat çekici bir iddia ortaya attı. ABD’deki Zarrab ve Atilla davasını yakından takip eden, Gürcanlı AKP’nin para toplama çabasına dikkat çekti.
” Ankara kulislerinde epeydir konuşuluyor. AKP hükümeti, harıl harıl para topluyor” diye yazan Gürcanlı, Hazine’nin borçlanma miktarının 52.2 milyar TL’ye ulaştığına dikkat çekti. Gürcanlı zaten yüzde 5 borçlanma artırım hakkını kullanan AKP’nin bununla da yetinmeyerek Bakanlar Kurulu kararı ile borçlanma limiti bir yüzde beş daha arttırdığını belirtti. “AKP hükümeti borcu artırıp, para topladıkça herkes “erken seçim hazırlığı” yorumunu yaptı” diyen Gürcanlı’ya göre paralar erken seçim için toplanmıyor.

Zarrab’ın ABD’deki bakan ve banka itiraflarını hatırlatan Gürcanlı, “ABD Hazine Bakanlığı şimdiden bu bankalara ne kadar ceza yazacağının hesaplarına başladı bile” diye yazdı.


“Acaba AKP, ABD’nin keseceği bu cezayı ödeyecek mi?” diye soran Gürcanlı’nın yazısından ilgili bölüm şöyle;Atilla dava sonucuna tepkilere, efelenmelere bakarsanız, bizim “yerli ve milli” hükümet ABD’ye ceza ödemeyecek gibi, kesilen parayı elinin tersiyle itecek gibi laflar ediyor. Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar art arda mahkemeyi yerden yere vuruyorlar. O kadar ki, sırf ahalinin gözünü boyamak için “ABD’yi BM’ye şikayet ederiz, Lahey’e gideriz” lafları bile uçuşturuluyor. Ama diğer taraftan da, Türk yasalarındaki borç limitleri Bakanlar Kurulu kararlarıyla aşılarak, çılgınlar gibi para toplanıyor. Acaba herkesin “erken seçim için” dediği o borçlanmalar, Türkiye’ye kesilecek cezalar için toplanıyor olmasın? Yakında alırız bu sorunun yanıtını. Ama AKP’nin dış politikada her efelendiği konuda, sonradan yelkenleri nasıl suya indirdiği malum. Hatırlayın… İsrail’e Mavi Marmara efelenmesi ve ardından imzalanan o onur kırıcı anlaşma… ABD’ye YPG’ye silah verme efelenmeleri, sonradan Washington’a gidip 11 milyar dolarlık uçak alımı anlaşması… Rusya’ya işi uçak düşürmeye kadar varan efelenme, sonrasında Türk halkının vergilerini -hiç kullanamayacağımız- S-400 füzeleri için çarçur etme… (Burada S-400’leri üreten Rus Rostech şirketinin de ABD yaptırım listesinde olduğunu not etmekte fayda var) Suriye’de desteklediği, besleyip büyüttüğü cihatçıları sonradan terörist ilan etme, Rusya’nın ve Esad‘ın kucağına atma… Saymakla bitmez.O yüzden, toplanan paraların bizzat ABD’nin keseceği cezayı ödemek için olması kuvvetle muhtemel. Erken seçim mi? O kadar parayı ABD’ye kuzu kuzu teslim ettikten sonra neyle yapacaklar acaba erken seçimi?

Halk web 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hakkari'deki alçak saldırıda şehit edilen anne ve bebeğiyle ilgili kahreden detay ortaya çıktı Yine kusura bakmayın olanlar dış güçlerin değil, yönetenlerin beceriksizliği yüzündendir. AKP 16 senede ne üretti Masal ve beton üretmekten başka… DÖRT MADDEDE AÇIKLIYORUM DEDİ: ABDULLAH GÜL VE İHANET'.. BİR ÇOK ÇALIŞAN BU HAKTAN HABERSİZ