Anasayfa
02 Ağustos 2018 ( 322 izlenme )
Reklamlar

Şok yaratacak sözler Türkiye Celladına Yalvarıyor...'

Yeni sistemin beş buçuk saat süren ilk MGK toplantısında sert tepki gösterilen ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaklaşımına çarpıcı bir değerlendirme geldi.

Batıyla Batanlar kitabının Yazarı Bülent Esinoğlu, iktidarın ABD ile ilişkileri kurtarma umudunun süreç gözönüne alındığında gerçekçi olmadığını söyledi. Amerika'nın Türkiye'yi hemen her yönden kuşatmış olduğunu ve tehditlerinin arttığını vurgulayan Esinoğlu, şu çarpıcı görüşleri dile getirdi:

" Eskiden havuç ve sopa aynı anda gösterilirdi. Her iki halde de zokayı yutma kaderimizdi. Amerika nerelerden tehdit ediyor, kısaca bir bakalım.

1-Doğu Akdeniz’de sürekli tatbikatlar yaparak, Orta Doğuda Türkiye’nin etkinliğini sınırlayarak,
2-İran ile ticaret yapma diye tehditederek, İran’dan ham petrol alıp işleyen firmalarımızı tehdit ederek,
3-Rusya’dan S-400 savunma sistemleri satın alamazsın diyerek,
4-Kıbrıstan askerini çek, Garantörlüğü bırak ve Rum devletini tanı diye tehdit ediyor.
5-Her yıl Ermeni Soykırımı yalanını kabul edeceksin diye tehdit ediyor.
6-Rusya ile siyasi ve ticari ilişkileri kes diye tehdit ediyor.
7- Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD’ye silah, teçhizat, lojistik ve mali destek vererek tehdit ediyor.
8- Senatosundan yasa çıkarıyor. Türkiye’ye kredi veren kuruluşlara Türkiye’ye kredi vermeyin diyerek tehdit ediyor. Zaten adı konulmamış Amerikan ambargosu sürüp gidiyor.
9-ABD’nin bölgede, Kürdistan kurma peşinde olması, apayrı bir tehdittir.
10- 15 Temmuz gecesi, Türkiye’deki Amerikancıları kullanarak Erdoğan’ı katletmek üzere darbe girişimi oldu. Tehdit; ölümlü tehdide kadar varmış oldu.

Genlerindeki Amerikancılıktan olsa gerek, hala Türk Amerikan ilişkilerini kurtarmaya çalışan bir siyasal iktidarıvar.

Elin oğlu, Türkiye’nin Cumhurbaşkanını öldürmeye teşebbüs etmiş, biz hala Amerika’dan iyi ilişki bekliyoruz!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın, ABD Türk ilişkilerini kurtarmaktan söz ediyor. İlişkiler ölmüş, ölüyü dirilteceğini sanıyor.

Amerika her Allah’ın günü Türkiye’yi tehdit ediyor, Amerikancı zihniyet, Amerikan Türk ilişkilerini kurtarmaya çalışıyor.

Siyasal İslam’ın en önemli zaafı, Amerikan yanlısı olmaktan hiçbir şartta vaz geçememesidir. Cumhurbaşkanının canına kast edilmiş olsa bile…

Bu stratejik zafiyet, celladına yalvarma biçiminde sürüp gidiyor. ABD’den gelen bu tehditlere rağmen hala Türk Amerikan ilişkilerinin, düzeltilebileceği umudunu taşıyanlar var.
Amerika’dan tehditler geliyor. Bizden giden cevapların içinde; “niye bizi tehdit ediyorsunuz… biz birlikte NATO’da müttefik değil miyiz” …“Stratejik müttefikimiz Amerika” gibi savunmalar yapıyoruz.

“Aman Amerika’yı küstürmeyelim” tavrı, taktik bir düzlemde değil stratejik düzlemde bir felakettir.

İncirlik Üssü ve Kürecik radarlarının Amerika tarafından hala tepe tepe kullanıyor olması,stratejik olarak, ABD tehditlerine hiçbir cevap verilmediğini göstermektedir. Çünkü İncirlik Üssü, Fırat’ın Doğusunda,PYD’ye hizmet götürdüğü aşıkardır.

Muhalefetin de müzmin ABD yanlısı olması sebebiyle, iktidarın elde ettiği rahatlık,iktidarı da ABD’ye yalvararak çözüm aramaya sevk ediyor.
ABD Türkiye çıkarları stratejik olarak karşı karşıyadır. Taktik düzeyde ilişkilerin kurtarılması diye bir şey söz konusu olamaz.

@@@@


Yılmaz Özdil yazdı...''Mesut Özil milli kahraman mıdır?'' Mutlaka okuyun!

Mesut Özil milli kahraman mıdır?


Mesut Özil ırkçı eleştirilerden bıktı, Alman milli takımını bıraktı. “Kazandığımızda Alman, kaybettiğimizde göçmen oluyoruz. Türk ve Müslüman olduğumuz için mi böyle oluyor? Artık yeter, Türklüğüme saygısızlık etmelerine izin veremem” dedi.

*

Bravo.

*

Sadece şunu merak ediyorum…
Türk milli takımını tercih etmek yerine Alman milli takımını tercih ettiğinde, Mesut Özil Alman'dı da, şimdi mi Türklüğünü hatırladı?

Şimdi “istenmeyen adam olduğumu hissediyorum” diyen Mesut Özil, sekiz sene önce Alman milli takımını tercih ettiğinde “kendimi Alman hissediyorum” demiyor muydu?

*

Yıldıray Baştürk, Nuri Şahin, Altıntop biraderler, isteseler Alman milli takımı formasını giyemezler miydi? Keriz miydi bu çocuklar, Alman futboluna destek vereceklerine, Türk futboluna omuz verdiler?

*

İnsan Naim'den utanmaz mı?

*

“Almanya'da doğdum, Almanya'da eğitildim, bu yüzden Alman milli takımını seçtim” diyen Mesut Özil'in söyledikleri mantıklıysa… Naim Süleymanoğlu'nun Bulgaristan için yarışması gerekmez miydi?

*

Türk milletine Mesut'un mu katkısı vardır, Bobby Dixon'ın mı?
Türk Bayrağı'nı Mesut mu yüceltiyor, Yasmani Copello Escobar mı?

*

Mehmet Aurelio, Natalia Hanikoğlu, Elvan Abeylegesse, Melek Hu, Cem Zeng, Polat Kemboi Arıkan, Jak Ali Harvey, Karin Melis Mey, Ramazan Palyani, Natalia Nasaridze “Ne Mutlu Türküm Diyene” kapsamında onur duyduğumuz sporcularımız değil mi?

*

“Devşirme”leri bizden görmüyorsan… Osmanlı'ya niye ecdadımız diyorsun o halde? Pargalı İbrahim'den Sokullu Mehmet paşaya, Kuyucu Murat paşadan, Zağanos paşaya, hepsi “devşirme” değil miydi?

*

Etnik köken illa önemliyse… Türk kökenli Ramil Guliyev, Türkiye yerine Azerbaycan adına dünya şampiyonu olsaydı, yarışmalarını aynı heyecanla takip eder miydik? Aynı coşkuyla sevinir miydik?

*

Türk milli basketbol takımı için ter döken Amerikalı Scott Jordan Wilbekin mi, Quanitra Hollingsworth mu, Lara Sanders mi canımız ciğerimizdir, yoksa, Türk milli basketbol takımı maç kaybettiğinde kahkaha mesajları atan “fetocu” Enes Kanter mi Türk'tür?

*

Almanya'da yaşayan Türklerin çok ciddi sorunları var. Ama aynı zamanda, gerçekten gurur duyulması gereken sivil toplum kuruluşları var. Hayatın her alanında son derece aktif rol alıyorlar, müthiş etkin mücadele veriyorlar.
Soruyorum… Mesut Özil'i bugüne kadar herhangi bir Türk sivil toplum kuruluşunun mücadelesinde gören var mı? Türk toplumuna dair herhangi bir sosyal sorumluluk projesinde gören var mı?

*

Hangi haberlerde var Mesut?
Ferrari aldı, şu şarkıcıyla sevgili oldu, özel uçakla köyüne tatile geldi, etçi Nusret'le tuz döktü, Acun'la maç yaptı, Tayyip Erdoğan'la fotoğraf çektirdi filan… Bu mudur sadece Almanya'da Türk olmak?

*

Mesut iyi futbolcudur, keyifle seyrediyoruz ama… Almanya'daki Türk toplumunu kendi çatışması üzerinden ipotek altına sokmaya hakkı yoktur.
Avrupalı Türkler tırnaklarıyla kazıya kazıya zirveye çıktı, kendisi zirveden iniyor diye tüm toplumu aşağı çekmeye kalkışmamalıdır.

*

Mesut asrın liderimizi çok seviyorsa, federasyon başkanı Demirören Ziraat Bankası'ndan kredi ayarlasın, gelsin Başakşehir'de oynasın.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sadece Ağzı ve Burnu Yok! 15 Yıl Boyunca Midesinde Taşıdığı Şey Bakın Ne Çıktı! REZA ZARRAB’TAN Çok konuşulacak ‘Emine Erdoğan’ iddiası…! 'SGK'yı batırdın Recep bey... 30 milyar açık var' Milyonlarca kişiye müjde! Herkes bin lirasını alsın!