Anasayfa
06 Ekim 2018 ( 635 izlenme )
Reklamlar

Son dakika Erdoğan ilk kez açıkladı! Almanya'da resti çekti

Son dakika Erdoğan ilk kez açıkladı! Almanya'da resti çekti

Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyaretinde Can Dündar'ın Merkel ile yapılacak basın toplantısına katılması halinde toplantının gerçekleşmeyeceği uyarısında bulunduğunu açıkladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam kampındaki istişare toplantısında yaptığı konuşmada önemli açıklamalar yaptı. 

 

Erdoğan, Almanya ziyareti kapsamında Angela Merkel ile yaptığı basın toplantısına akredite olan ve Alman yetkililerin, akreditasyonunu kendi isteğiyle iptal ettiğini iddia ettikleri sözde gazeteci Can Dündar ile ilgili önemli bir detayı açıkladı. 

Erdoğan istişare toplantısında yaptığı açıklamada, Alman yetkililere Can Dündar'ın toplantıya katılması halinde toplantının gerçekleştirilmeyeceğini söylediğini açıkladı. 

İşte Erdoğan'ın konuyla ilgili yaptığı o açıklama; 

Son Almanya ziyaretinde 5 yıl 10 aya mahkum olan bir gazeteci vardı ya. Kaçtı oraya, orda da rahat durmadı. Bize haber gelince dedik ki, bizimle beraber orada bulunacaksa biz müşterek bir basın toplantısı yapamayız. Siz yaparsınız basın toplantısını. Biz onun olmadığı bir basın toplantısı yaparız. Benim ülkemde ceza almış bir gazeteciyi siz orada barındırıyorsanız, bunun ortaklığa yakışır bir yanı yoktur. Aynı durum bizde olsa elinden tutar size teslim ederiz. Biz hep bunu uyguladık. Ama biz maalesef ülkemize ihanet edenleri istiyoruz, elli dereden elli su getiriyorlar. Bu tüm Batı'da böyle. Artık biz anlatmaktan bıktık. Bu zat, hızını alamayıp, kimi ülkelerle ticaretimizi kendi paramızla yapmamızı da eleştiriyor. Eminim onlar da zamanla bu işin manasını kavrayacaklardır.Haber 7


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kızıyla birlikte kocasını öldürüp üzerine beton döktü! Fetullah Gülen’in eşcinsel hayatını yazacaktı. Bir gün haberlerde denizde domuz bağı yapılmış cesedi bulunmuştu.. TEPKİLER ÇIĞ GİBİ... MHP'Lİ VEKİLLER'DEN HÜKÜMETE UYARI!.. Bağırsakları elinde kaçmayı başarmıştı ama 9 gün dayanabildi!