Anasayfa
27 Ağustos 2018 ( 277 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... Rusya: ABD saldırmaya hazırlanıyor!

Son dakika... Rusya: ABD saldırmaya hazırlanıyor!
Rusya Savunma Bakanlığı, Orta Doğu'daki saldırı kapasitesini artıran ABD'nin Suriye'deki rejim güçlerine saldırıya hazırlandığını duyurdu

Son dakika... Rusya: ABD saldırmaya hazırlanıyor!
Rus Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Orta Doğu'daki askeri gücünü artıran ABD'nin Suriye'deki rejim güçlerine saldırıya hazırlandığını duyurdu. Bu saldırıyı da, ABD'nin önce sahte bir kimyasal saldırı düzenleyip, bu saldırıyı gerekçe göstererek yapacaklarını açıkladı.

Rus ordusundan Tümgeneral Igor Konashenkov, USS Ross savaş gemisinin 25 Ağustos'ta Akdeniz'e girdiğini ve 28 Tomahawk füzesi taşıdığını söyledi.
 
Söz konusu açıklama, Fransa lideri Emmanuel Macron'un Suriye'de kimyasal silah kullanılması halinde yeniden hava saldırısına girişebileceklerini söylemesinden saatler sonra geldi.
 
ABD, Fransa ve İngiltere, muhaliflere karşı kimyasal silah kullanan Beşar Esad'a ait askeri tesislere iki kez saldırı düzenlemişti. Akdeniz, Kızıl Deniz ve Basra Körfezi'ndeki savaş gemilerinden ise, Suriye'ye füzeler fırlatılmıştı.
 
ABD lideri Donald Trump'ın Rusya'yı hedef alan 'füze tweet'i ise, dünyayı sarsmıştı.
 
Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev ise, ilk saldırıdan sonra ABD ile savaşın eşiğine geldiklerini söylemişti.
 
Moskova yönetimi, Eylül 2015'ten bu yana Esad güçlerinin yanında savaşıyor

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ZOR GÜNLER BEKLİYOR, TEHLİKELİ SULARA GİRİLDİ' AKP'DEN İNANILMAZ ANKET KARARI! kamuoyu yoklamalarında “manipülasyon yapıldığı” iddiaları konuşuluyor ŞAMİL TAYYAR KONUŞTU... ORTALIK KARIŞTI!.. KEMAL SUNAL’IN ÖLÜM NEDENİ ASLINDA ÇOK BAŞKAYMIŞ… HERKES ŞOKTA!