Home
08 Şubat 2018 ( 497 izlenme )
Reklamlar

Sonar Başkanı: ‘Erdoğan Kılıçdaroğlu’na karşı yüzde 67 ile Cumhurbaşkanı seçilir’

Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile karşı karşıya kaldığında ancak yüzde 33 oy alabileceğini söyledi. Bayrakçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu tabloda yüzde 67 ile kazanabileceğini açıkladı.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’ya konuşan Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile karşı karşıya kaldığında ancak yüzde 33 oy alabileceğini söyledi. Bayrakçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu tabloda yüzde 67 ile kazanabileceğinden bahsetti.

Hakan Bayrakçı, Cumhurbaşkanı aday olabileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu’nun Alevi kimliğinin dezavantaj olduğunu, toplumun yüzde 40’ının Alevilere karşı kötü ön yargılarının bulunduğunu söyleyerek şunları ifade etti:

“Erdoğan Kılıçdaroğlu’na karşı yüzde 67 ile Cumhurbaşkanı seçilir”

“Ben 20 yıldır Alevi haklarını savunan biriyim, Alevi olmadığım halde. Benim o konuda bir sıkıntım yok rahat söyleyebilirim. Bazı kesimler bu konuda sıkıntı yaparlar ve sırf bu sebeple bile Kılıçdaroğlu eksi 40 ile başlar. Yüzde 40 var ki Türkiye’de, Alevilere karşı kötü ön yargıları var. Bunları da ortadan kaldırmamız lazım. Kılıçdaroğlu’nun bu sebeple Erdoğan karşısında kazanma şansı yok. Kişisel olarak çok da hakettiği halde yüzde 50’yi bile geçebilir. Oylama yapılmadan ben size seçim sonucunu söyleyebilirim. Erdoğan yüzde 67, Kılıçdaroğlu 33 alır. Bu Kılıçdaroğlu’nun iyi bir aday olmadığından, Cumhurbaşkanlığı yapamayacağından değil, bu ülkedeki saplantılar, ön yargılar ve saçmalıklar yüzünden. Yoksa Kemal bey kişiliği ve tarzıyla aday olsa belki yüzde 55 alır.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ankara'yı hareketlendirecek anket! 4.80'i gören doları protesto etmek için yola çıktılar, 4.90'ı gören doları protesto ettiler Hiç Gece Yarısı Uyanıp Hareket Edemediğiniz Oldu mu? Peki Ama Anlamı Ne? 7 Madde İle ‘Karabasan’ YILDA 10 MİLYONU AŞKIN KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN KANSERİ DURDURAN VİTAMİN AÇIKLANDI!