Anasayfa
29 Eylül 2018 ( 1444 izlenme )
Reklamlar

Sular kaynıyor... 'BAKAN ALBAYRAK TOPUN AĞZINDA'

Önceki gün Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışacaklarını açıklamıştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu alınan kararla ilgili gece yarısı sosyal medya hesabından hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu.

ABD’Lİ ŞİRKET MCKİNSEY İLE ORTAK ÇALIŞMA

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak önceki gün, Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York'ta, Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen 9. Türkiye Yatırım Konferansında konuşmuş; yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışacaklarını belirtmişti.

MCKİNSEY HER ŞEYİ BİLECEK

Özellikle değişim ile ilgili yeni bir birim kurduklarını aktaran Albayrak, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek” diye açıklamalarda bulunmuştu.

AKŞENER’DEN ‘YERLİ VE MİLLİ’ ÇIKIŞI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından bu konuyla ilgili hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu. Akşener resmi twitter hesabından şu paylaşımlarda bulundu;

‘YERLİ VE MİLLİ ŞİRKET YOK MU’

“Damat “ABD merkezli yönetim danışmanlığı şirketi McKinsey ile çalışmaya karar aldık” dedi. Sormazlar mı, o kadar yerli ve millî diye konuşurken nereden çıktı bu Amerikan şirketi diye? Devletin içini boşattılar, McKinsey adı altında ülkeyi IMF'ye teslim ettiler.”

‘AMERİKALI KAYYUM GELİYOR’

“Türkiye Cumhuriyeti'nin anahtarlarını Amerikalı kayyuma veriyorlar.
– TBMM kontrolü yok!
– Sayıştay denetimi yok!
– Merkez Bankası yok!
– Yerli ve millî hiçbir kurumumuz yok!
Beyler, Devletimizi yabancı ülkelere teslim ediyorsunuz.
Türk Milleti sizi asla affetmeyecek!”

CHP: ‘SİSTEM ÇÖKTÜ’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “ABD merkezli uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar aldık” ifadeleriyle ilgili CHP değerlendirmede bulundu. CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, konuyla ilgili sosyal medya hesabından 5 maddeyle bu anlaşmanın ne anlama geldiğini açıkladı.

CHP'li Selin Sayek Böke, hükümetin attığı bu adıma büyük tepki göstererek "Başkanlık sisteminin daha 3 ay içinde çöktüğünün göstergesi" dedi. Anlaşmayı Duyun-u Umumiye’ye benzeten Böke, şu ifadeleri kullandı:

‘DEVLETE AİT GİZLİ BİLGİLER ABD’Lİ ŞİRKETE TESLİM’

“1- Başkanlık sisteminin daha 3 ay içinde çöktüğünün göstergesi.
2- IMF ismi geçmeden bir IMF programı yapmanın yan yolunu bulmak.
3- Devlete ait en gizli bilgilerin bir ABD'li şirkete teslim edilmesi.

‘DEVLET ŞİRKETE DÖNÜŞÜYOR’

4- Türkiye'de ‘devlet yönetiminin şirketleşmesinde’ bir üst noktaya geçiş.
5- Devleti yönetmek için dünya yüküyle ve ‘dolar’la ABD'li bir şirkete para ödenmesi.
Oysa, yerle bir ettikleri güven böyle parayla satın alınmaz! Daha önce başardık, yine yapabiliriz. Duyun-u Umumiye'yi, ekonomiyi halkın yapacak adımları atacak bir siyasetle aşabiliriz, aşmalıyız.”Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÜLKER'DEN DEV TRANSFER!.. Dünya bu sözleri konuşuyor: "Yırtık kot giyen kıza t.cavüz etmek vatan görevidir",, Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Tazminata garanti O İki Şehir Erdoğan'ı Çok Kızdırmış!