Anasayfa
31 Ekim 2018 ( 525 izlenme )
Reklamlar

Süleyman Soylu kapıyı kapattı! Akpyi yarı yolda bıraktı

Yerel seçim çalışmaları başladığından bu yana AKP kulislerinde Ankara için adı geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, adaylığa pek sıcak bakmadığı belirtildi. Zorlu geçecek seçim öncesi güçlü bir adayla çıkmak isteyen AKP'de, adaylardan Soylu'nun yakın çevresine ''Ne belediye ne başkan adaylığı? Boş ver onu, işimize bakalım'' dediği öne sürüldü.


Saray İttifakı'nın yerelde ittifak kararından vazgeçmesi sonrası, Başkent Ankara AKP için kritik bir yer haline geldi. 

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak kulis bilgilerini paylaşırken, AKP'nin Ankara adayı olabileceği iddia edilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yakınlarına “Ne belediye ne başkan adaylığı? Boş ver onu, işimize bakalım” dediğini iddia etti.

Muharrem Sarıkaya, "Siyaset sandık boyu ölçüyor" başlığıyla yayımlanan yazısında "Ankara adayı konusunda AK Parti'de de karara henüz varılmamakla birlikte en güçlü görünen 4 aday var" ifadesini kullandı.

"Mevcut Başkan Mustafa Tuna ile devam etmek veya Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Bakan Emrullah İşler'den birini göstermek" diyen Sarıkaya, şöyle devam etti:

''Özhaseki, dün kulisteki sohbetimizde "Seçmenin yüzde 60 parti, yüzde 30 aday bazlı oy verdiğini" söyledi. AK Parti'nin konuyla ilgili etkin bir başka ismi de aynı yaklaşımı gösterdi, "Ankara seçmeninin %30'u yerli isim istiyor; ama partinin önerdiğine de sonunda oy veriyor" dedi.

Bakan Soylu'nun Belediye Başkan adaylığı konusuna sıcak bakmadığı, soran yakınlarına da, "Ne belediye ne başkan adaylığı? Boş ver onu, işimize bakalım" dediğine dikkat çekiliyor.

Ali Babacan'ın da siyaset düşünmediğine vurgu yapılıyor. Tuna yapılmayacak ise geriye Özhaseki ve İşler kalıyor

Kaynak toplumsal com haber sitesinden 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fotoğraflarımıza bakıyordum yine… Her çerçevenin altında bir harf olduğunu ilk kez o gün fark ettim. BM'den flaş uyarı: Savaş çıkabilir METEOROLOJİ UYARDI!..KUVVETLİ GELİYOR! Devamı için resime tıklayınız