Anasayfa
23 Aralık 2017 ( 383 izlenme )
Reklamlar

ŞUNA BAK!.. HAZİNEDE ATAMA KIYAĞI!.

Bürokraside Hazine Müsteşarı Osman Çelik rüzgarı esiyor. 


Hazine Müsteşarı Osman Çelik’in akrabalarını kamuda önemli görevlere yerleşmesi bürokrasiyi rahatsız etti. 

Hazine Müsteşarı Çelik’in dünürünün Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) üye olarak atandığı öğrenildi.

DAMAT NEW YORK ATAŞELİĞİNE

Hürriyet'ten Neşe Karafil'in haberine göre Çelik’in damadının da Ekonomi Bakanlığı’ndaki 5 yıllık tecrübesine rağmen New York ataşeliğinde görevlendirilmesi bürokraside rahatsızlığa neden oldu. 

Damadı İskender Balcı’nın kendisi kamuya geçmeden önce Ekonomi Bakanlığı’na girdiğini belirten Çelik, ABD’de görevlendirilmesinin tamamen yönetimin takdiri olduğunu dile getirdi.  

DÜNÜR BDDK’YA

BDDK’da haziran ayından beri boş bulunan kurul üyelikleri vardı. Başkan ve bir üyenin kaldığı BDDK’da boş üyeliklere atamalar 13 Aralık’ta yapıldı. Ataması yapılan 4 üyeden biri olan Mustafa Balcı’nın, Hazine Müsteşarı Çelik’in dünürü olduğu öğrenildi. 

Balcı’nın BDDK’ya atanmadan önce Vakıf Katılım’da görev yaptığı belirtildi. Müsteşarı Çelik, Hürriyet’in sorusu üzerine dünürü Mustafa Balcı’nın Kurul üyeliğine atanması sürecinin hiçbir aşamasında olmadığını, teklif aşamasında da hiçbir makamla konuşmadığını söyledi. Balcı’nın 30 yıllık bankacılık geçmişi olduğunu söyledi. 

Hazine Müsteşarı sıfatıyla talepte bulunmadığını, ilgili bakana da bir şey söylemediğini ifade eden Çelik, aday olup olmadığını bilmediğini, son anda atamayı öğrendiğini kaydetti. 

OSMAN ÇELİK KİM?

1986’da Devlet İstatistik Enstitüsü’nde ekonomist oldu. 1988-1995 arasında Faisal Finans Kurumu Değerlendirme ve Hazırlama Müdürlüğü’nde görev aldı. 1995-1999’te İhlas Finans’ta Proje ve Pazarlama Müdürlüğü yaptı. 

2000-2005’te Anadolu Finans Kurumu Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2006-2013 arasında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı yaptı, Haziran 2015’te Genel Müdür oldu. 29 Haziran 2016’da Hazine Müsteşarı atandı. 

Kaynak: Yeniçağ


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK Partili vekilden flaş itiraf Ekmeğe 'gizli zam' yapıldı Erdoğan’a şok ölüm tehdidi! AHBAP borcu ödedi, o anneyi hapisten kurtardı