Anasayfa
23 Ocak 2018 ( 803 izlenme )
Reklamlar

Suriyeliler, Zeytin Dalı Harekâtı’na katılmak için dilekçe verdi

Suriye'deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeliler, ülkelerindeki terör örgütlerine karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için dilekçe verdiler.


Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Afrin’deki terör örgütlerine yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekâtı’na destek amacıyla bir araya gelen 500 Suriyeli genç, ellerinde Türk bayraklarıyla Esentepe Mahallesi’nde bulunan askerlik şubesi önünde toplandı. Sık sık Türkçe ve Arapça slogan atan Suriyeli gençler, burada yetkililere dilekçe verip, harekâtı alınmalarını istedi.

Türkiye’nin kendilerine kucak açtığını ifade eden gençler, “Türkiye bize sahip çıktı. Şimdi bizler de borcumuzu ödemek için Türk askerinin yanında yer alarak, Afrin’de terör örgütlerine yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’na gönüllü asker olarak katılmak için dilekçe vermeye geldik” dedi. Askerlik şubesindeki görevlilere dilekçelerini veren grup daha sonra dağıldı. (DHA)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sözcü yazarı Zileli, içilmesi tehlikeli su markalarını yazdı. DUŞ DAHİ YAPILMASI SAKINCALI' Her şey Eşine Gece Yatağıma Gelen Senmiydin Diye Sorunca Ortaya Çıktı... SULAR DURULMUYOR! ABDULLAH GÜL İÇİN ŞAŞIRTAN İDDİA! HÜSEYİN GÜLERCE'DEN AYLAR SONRA GELEN İTİRAF! Ünlü fast food zincirinde skandal... Hamburgerden ne çıktı bakın ...