Anasayfa
21 Aralık 2017 ( 8131 izlenme )
Reklamlar

Tayyip Erdoğan'ın Kasımpaşası'nda CHP rüzgarı

CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı'na tekrar aday olan Bekir Özcan YURT'a konuştu


CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı'na tekrar aday olan Bekir Özcan 2 senelik görev süresini YURT'a değerlendir.

'TAYYİP ERDOĞAN'IN KASIMPAŞASI'NDA NEREDEYSE HAYIR ÇIKTI'

16 Nisan Referandumu'nda sadece 234 oy ile 'hayır'ı kaçırdıklarını belirten Özcan, "Bizim Kongre sloganımız "Türküler yarım kalmasın' İki yıl önce göreve başladık. O günden bugüne Beyoğlu'nun girilmedik bütün mahallelerine girdik, sokak sokak çalıştık. Referandum çalışmasında gözden çıkarılmış Beyoğlu'nda 324 oy ile 'Hayır'ı kaçırdık. Tayyip Erdoğan'ın Kasımpaşası'nda neredeyse 'hayır' çıktı diyebiliriz. Bu başarımızı taçlandırmak istiyoruz. Beyoğlu'nda Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı için yeniden aday oldum" ifadelerini kullandı.

'MIZRAK ÇUVALA SIĞMADI'

"Önümüzdeki ilk yerel seçimde Beyoğlu alındı' gözüyle bakmak gerekiyor" diyen Özcan, Kadir Topbaş'ın istifası ile ilgili; "CHP'nin İBB Grubu'nun başında Ertuğrul Gülsever gibi deneyim bir siyasetçi var. Kendisi de Beyoğlu Belediye Meclis üyesidir. Kendisinin ve CHP Grubu'nun Topbaş'ın istifasında büyük emekleri vardır. Sorgulayan, peşlerine düşen, Bir CHP Grubu var. 'Sadece bir isitifa etme-ettirilme' gibi sunulsa da sonuçta bizim grup başkanvekilimizin, meclis üyelerimizin mücadelesi sonucu bu ortaya çıktı. Mızrak çuvala sığmadı, saklayamadılar dolayısıyla peşinden de istifa geldi" ifadelerini kullandı.

'SORUNLAR KANGRENLEŞMİŞ DURUMDA

'Vatandaş sadece İstiklal Caddesi, Taksim, Gezi Parkı gibi göze çarpan noktalarını bildiklerini, her tarafın bitirilemeyen projelerle çamur içerisinde olduğunu söyleyerek; Beyoğlu'nun her tarafı aynı durumda. Adeta atıl bırakılmış, terk edilmiş, belediyecilik anlamında terk edilmiş, proje üretilemeyen, üretilse de yanlış üretilen ve yapılan her kentsel dönüşüm projesi bir şekilde iptale uğrayan bir ilçe pozisyonunda. Artık sorunlar kangrenleşmiş durumda" dedi.

'BEYOĞLU'NUN İNSAN PROFİLİ DEĞİŞTİRİLİYOR'

Beyoğlu'nun kültür ve sanat salonlarının Beyoğlu Belediyesi ve İBB eliyle tek tek yıkıldığını ifade eden Özcan, "eskiden kültürün, sanatın merkezi olan Beyoğlu talan edildi. Taksim Meydanı 23:00 itibariyle işporta tezgahlarıyla doluyor. Beyoğlu'nun insan profilini değiştirmek gibi bir dertleri var. Adeta göçmen istilasına uğruyor. Bunu göçmen karşıtlığı ile söylemiyoruz. Burada asıl amacının Taksim Meydanı'nın, İstiklal Caddesi'ni ve diğer mahallelerine de baktığınızda genel olarak Beyoğlu'nu itibarsızlaştırma gibi bir yöntem seçilmiş, ne yazık ki..." ifadelerini kullandı.

Özcan kamuoyunda günlerce tartışılan Tarlabaşı Projesi içinde şunları söyledi:

BELEDİYE EMLAKÇILIĞA SOYUNDU

Tarlabaşı Kentsel Dönüşüm Projesi, yıllardır, tamamlanamayan, bitirilemeyen bir proje. Yakın zamanda da mahkeme tarafından iptal edildi. İptal gerekçesi çok önemli. Hukuksuz olduğu gerekçesiyle, adil olmadığı gerekçesiyle iptal edildi. Ancak yıllardır, belediyenin bütün kaynaklarını emen bir proje. Belediye burada biraz emlakçılığa soyundu. Projenin en başından beri daire yapıp, daire satmak belediyenin işi değil. Belediye halka yaşanabilir kentler yaratmakla zorunludur. Adalet mücadelemiz devam edecektir. Kentsel dönüşümden tutun sosyal adalete kadar her türlü hukuksuzluğun karşısında adalet mücadelesini sürdüreceğiz.


Yurt gazetesi

http://www.yurtgazetesi.com.tr/m/politika/tayyip-erdogan-in-kasimpasasi-nda-chp-ruzgari-h66049.html


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ASIL AMACI NE TARTIŞMA YARATAN İDDİA Ankara kulisleri Abdullah Gül iddiaları ve senaryoları ile çalkalanıyor. Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat! İNCE'DEN KEMAL KILICDAROĞLUNA REST : BİR KEZ DAHA UYARIYORUM! Meteoroloji'den Kritik Uyarı..Çok Şiddetli Geliyor.!!