Anasayfa
07 Kasım 2018 ( 17 izlenme )
Reklamlar

Temizlik yaparken çok işinize yarayacak 5 püf nokta

Temizlik yaparken çok işinize yarayacak 5 püf nokta
Saatlerce uğraş vererek yaptığınız temizliğin içinize sinmesini istiyorsanız temizlikle ilgili bu püf noktalarına göz atın...

1. Kıyafetler daha hızlı nasıl kurur?
Islak kıyafetinizi kuru bir havlunun içine yerleştirin ve rulo şeklinde sarın. Islak kıyafet havlunun içinde olmalıdır. Daha sonra havluyu iyice bükerek fazla suyu sıkın. Fazla suyun gitmesiyle kıyafetinizi çıkartın ve tamamen kuruması için asın.

2. Klozetteki lekeler daha kolay nasıl temizlenir?

Bir bardak kolayı klozetinize dökün ve gece boyunca bekletin. Daha sonra sabunlu su ile yıkayıp sifonu çekin.

3. Tıkanmış borular daha kolay nasıl açılır?

Mutfak veya banyo lavabolarınız tıkandıysa çok pratik bir yolla açabilirsiniz.

Su borusuna bir dakika kadar sıcak su boşaltın ve daha sonra 1 bardak karbonatı su borunun olduğu yere serpiştirin. Yavaşça 1 bardak sirkeyi boşaltıktan sonra da bir kez daha sıcak veya kaynar suyla temizleyin.

4. Duş başlığı nasıl temizlenir?

Duş başlığını temizlemek için, bir plastik poşetin içine elma sirkesi koyun ve duş başlığını poşetin içine yerleştirip üstten bağlayın. Bütün gece sirkede kalmasını sağlayın. Çıkarttıktan sonra yeni gibi olacağını fark edeceksiniz.

5. Süpürge ile kayıp küçük eşya nasıl bulunur?

Evinizi süpürürken yanlışlıkla kayıp küpenizi, yüzüğünüzü veya paranızı çekmek istemezsiniz sanırım.

Bunu önlemek için süpürgenin ucuna külotlu çorap geçirin ve süpürmeye başlayın. Arada sırada kontrol ederek temizliğinize devam edebilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'Lİ BELEDİYE ÖNCE VATANDAŞI GÖNDERDİ SONRA CAMİ YIKTI Korkunç Sok itiraf mezhep savaşı çıkaracaktık Ümit Zileli'den bomba Orhan Gencebay yazısı BERAT ALBAYRAK'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI