Anasayfa
27 Ağustos 2018 ( 101 izlenme )
Reklamlar

Trump fikir değiştirdi! Pompeo'ya talimat verdi

Trump fikir değiştirdi! Pompeo'ya talimat verdi
ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'dan Kuzey Kore'ye gitmemesini istediğini açıkladı.

Trump resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'dan şu anda Kuzey Kore'ye gitmemesini istedim çünkü Kore Yarımadasının nükleer silahlarından arındırılmasına ilişkin yeterince yol almadığımızı hissediyorum." ifadelerini kullandı.

ÇİN ETKİSİ

Çin ile ABD arasındaki ticari gerginliğe işaret eden Trump, "Bundan dolayı (Çin'in) daha önce olduğu kadar (BM yaptırımlarına rağmen) nükleer silahlardan arındırma sürecine yardımcı olduğuna inanmıyorum." görüşünü paylaştı.

Trump, "Dışişleri Bakanı Pompeo, büyük ihtimalle Çin ile ticari ilişkimiz çözüme kavuştuktan sonra, yakın zamanda Kuzey Kore'ye gitmeyi dört gözle bekliyor. Aynı zamanda Kuzey Kore Lideri Kim'e (Jong-un) en derin hürmet ve saygılarımı iletiyor, onunla yakın zamanda görüşmeyi dört gözle bekliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KARACİĞERİNİZDE PROBLEM OLDUĞUNUN GÖRMEZDEN GELİNMEMESİ GEREKEN 4 BELİRTİSİ Karaciğer hastalığının belirtileri! TRT'den milyonların dinlediği şarkılara yasak!.. 12 eylül faşizmi gibi komik nedenler 'Bakıcı ilanıyla' tecavüz davasında flaş karar Kadir Mısıroğlu ne demek istedi AKPYE GÖNDERMEDE BULUNDU