Anasayfa
05 Kasım 2018 ( 962 izlenme )
Reklamlar

Tüm dünya televizyonları canlı yayınla duyurdular. Türkiye...
Son dakika:

Tüm dünya televizyonları canlı yayınla duyurdular. Türkiye...

 ABD'den İran'a uygulanacak yaptırımlarla ilgili açıklama geldi!

ABD Hazine Bakanlığı İran'a uygulanacak yaptırımların detaylarını açıkladı. 50 İran Bankası ile 700'den fazla İranlı, İran Havayolları ve 65'ten fazla uçak yaptırım listesinde. 8 ülke yaptırımlardan muaf. Aralarında Türkiye de var.
ABD Hazine Bakanlığı, İran'a yaptırımların içeriğini açıkladı. ABD, İran'a karşı olan yaptırımların tümünü tekrar yürürlüğe koydu. İran Gemicilik ve Enerji Sektörü'ndeki 200'den fazla kişi ve geminin yaptırım listesinde olduğu açıklandı. 50 İran bankası ile 700'den fazla İranlı yaptırım listesine alındı.
 
İran yaptırımlarından Çin, Hindistan, Güney Kore, Türkiye, Tayvan, Japonya, Yunanistan muaf tutuldu.
 
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun açıklamalarından satır başları şöyle;
 
"İran Air ve Bank Malli de yaptırım kapsamına aldı."
 
"İran atom enerjisi organizasyonu ve 23 iştiraki ile ilgili kurumlar da yaptırım listesine eklendi."
 
"İran bizim için tehdit oluşturuyor ve biz bunu engelleyeceğiz."
 
"(İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı) Kasım Süleymani'nin buna cevabını gördünüz, onun elinde Amerikan kanı var. Kesinlikle komik bir durum değil. İranlılar Amerikan askerlerinin canlarını tehlikeye atan adımlar atıyorlar. Hiçbirniz umursamıyorsunuz" 
 
"Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptırımların İramn'ın uluslararası ekonomik faaliyetlerini hızla azaltacağını söyledi. Pomepo ayrıca halihazırda 20'den fazla ülkenin İran'la petrol ticaretini kestiğini ya da azalttığını, İran'ın bölgede istikrarsız bir güç olduğunu belirtti."


Gazete vatan com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Günlerdir gündemi meşgul eden Uçak için flaş gelişme Yeni gelin ile kaynana karşı karşıya oturmuşlar. Fatih Altaylı: Mesele Brunson değil, ABD ile başka sorunlarımız var Anne ve 3 Çocuğunu Kezzapla Yakan Cani Komşu Konuştu: