Anasayfa
11 Ocak 2018 ( 2365 izlenme )
Reklamlar

Türkiye bir daha bir araya gelemeyecek kadar bölündü.

ABD Dışişleri Bakanlığı Danışmanı John Sitilides, Türkiye’de yaşanan son gelişmeleri Amerika’nın Sesi’ne değerlendirdi. Türk toplumunun referandum sonuçları yüzünden iyice bölündüğünü savunan John Stilides, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde daha önce bu kadar kesin hatlı bir bölünme yaşanmadığını söyledi.

Sitilides şunları söyledi:

“Ülkenin yarısı Erdoğan’ı çok severken yarısı ondan nefret ediyor. Bu fark eskiden bu kadar belirgin değildi ancak referandum sonrası bu bölünme daha da ortaya çıktı. Amerika’dan baktığımızda benim endişelendiğim konu, ülkenin tekrar bir araya gelemeyecek kadar siyasi açıdan bölünmüş olması. Bu siyasi bölünme Türkiye iç politikasını önümüzdeki dönemlerde daha da istikrarsız bir hale getirme potansiyeli taşıyor.”

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Korkunç Liste! 2018’de öleceklerin listesini açıkladılar2018 yılında öleceklerin listesini açıkladılar, herkes şaşkına döndü. İşte flaş listede yer alan ünlü isimler; BARZANİ’NİN AÇIKLAMASI ANKARA’YA BOMBA GİBİ DÜŞTÜ!.. Son dakika... 'Teröristler ABD'lileri idam ediyor!' Göbek Eriten ve Zayıflatan Yoğurtlu Limon Kürü