Anasayfa
17 Ağustos 2018 ( 302 izlenme )
Reklamlar

TÜRKİYE HAMLESİ GERİ TEPTİ! AÇIKLAMA YAPTI AMA...

Türkiye ile yaşanan krizin bir numaralı mimarı ABD Başkanı Donald Trump için hesaplar istediği gibi gitmiyor.

ABD Türkiye'ye ekonomik savaş ilan ederken kendi ülkesinde yaşanan ekonomik buhranı görmezden geldi. Bu görmezden gelişin faturası pahalıya mal olacak gibi görünürken ABD Başkanı Donald Trump Twitter'dan yeni açıklama yaptı.

"EKONOMİMİZ HER ZAMANKİNDEN İYİ"

ABD için kötüye giden ekonomik senaryoda Başkan Donald Trump ülkesini rahatlatmanın peşinde. Özellikle son 3 gündür piyasalarda yaşanan dalgalanma ve dolardaki sallantı, ABD'yi tedirgin etti. 

Donald Trump bu tedirginliği ülkeden atmak istiyor olacak ki bugün uyanır uyanmaz Twitter'ını açarak tweet attı. ABD Başkanı; "Ekonomimiz her zamankinden daha iyi, şirketlerin kazançları her zamankinden daha yüksek, enflasyon düşük ve beklenti hiç olmadığı kadar yüksek. Yıllardır ilk defa işçilerimizi koruyoruz!" tweetini paylaşan ABD Başkanı ekonominin güven verdiğini iddia etti. 

TOPA TUTTULAR

ABD Başkanının kısa sürede attığı bu tweet özellikle Trump'ın muhaliflerinden oldukça fazla tepki aldı. Trump'ı yalancılıkla suçlayan ABD'liler ülkenin felakete doğru sürüklendiğini savundu.

ABD Başkanı yalnızca 1 hafta önce Türkiye'yi hedef alan tweetler ile yaptırım tehditleri savurmuş, Türkiye'ye adeta ekonomik savaş ilan etmişti. Trump'ın bu tweetine karşılık bazı Türkler ise "etme bulma dünyası" yorumlarını yaptı.
HABER7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çikolatayla Kandırıp Cehennemi Yaşattılar Yandaşlardan DEVLET BAHÇELİ için çok konuşulacak iddialar .. Sapık Adam 6 Yaşındaki Küçük Kıza.... Şok yaratacak sözler Türkiye Celladına Yalvarıyor...'