Anasayfa
29 Mart 2018 ( 535 izlenme )
Reklamlar

TÜRKİYE KAHRAMAN'IN AÇIKLAMASINI KONUŞUYOR.. Ne demek istiyorsun sayın Kahraman, açık konuş.

KAHRAMAN: “ÇANAKKALE’DE 24 TÜMEN VAR, MUSTAFA KEMAL  24 TÜMEN KOMUTANINDAN BİRİ” 

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, ‘’Meclis Sohbetleri’’ toplantısında, Çanakkale savaşına değindi ve ‘Osmanlı'nın 9 ordusu vardı. 9 cephede savaştık. Çanakkale'deki ordu 5. ordudur. 5. orduda 9 kolordu, 24 de tümen vardı. Bunlardan 19. tümenin komutanı Yarbay Mustafa Kemal'dir" diye sürdürdü. 

‘'KİRLİLİK'' DEDİ… 

TBMM'de yapılan ve eski başkanlar Mehmet Ali Şahin ile Bülent Arınç’ın da yer aldığı ‘'Meclis Sohbetleri'' toplantısında konuşan Kahraman, “Şehit sayısında da kirlilik vardır” diyerek Çanakkale'deki şehit sayısının da 250 bin değil, 59 bin olduğunu söyledi.


Genelkurmay Başkanlığı ise, tarihi belgelere dayanarak Çanakkale kara ve deniz muharebelerindeki şehit sayısını, toplam 57 bin 263 olarak açıklamıştı.

‘'KİRLİLİK'' DEDİ…
18 Mart’ta yapılan kutlamaların, deniz zaferi olduğunu savunan Kahraman, kara savaşlarının bir ay sonra başladığını söyledi ve “Şehit sayısında da kirlilik vardır. 59 bindir şehit sayımız. Yaralı, kayıp, hasta, esir, bunlarla beraber 253 bin. ‘250 bin şehit verdik.’ ifadesi doğru değil.

“ÇANAKKALE’DE 24 TÜMEN’DEN BİRİNİN KOMUTANI DA MUSTAFA KEMAL”

Osmanlı’nın 9 ordusu vardı. 9 cephede savaştık. Çanakkale’deki ordu 5. ordudur. 5. orduda 9 kolordu, 24 de tümen vardı. Bunlardan 19. tümenin komutanı Yarbay Mustafa Kemal’dir” dedi.


http://atabilge.tv/turkiye-kahraman-in-aciklamasini-konusuyor/2

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce flaş açıklama: Vakit, “ne halleri varsa görsünler” vakti değil İşten eve dönünce şok oldu! Karısını yarı çıplak aldatırken bastı 12 Yaşındaki Gelinden S-ka-n-dal Sözler! Fuat Avni'nin olay itirafları ortaya çıktı